.
.
.
Merhabalar

2019 yılında bitirme tezi yazdım, Bu tezdenden şeyle bir sonuç çıkardım "bu problem analitik olarak çözülemez, sayısal çözüm yöntemleri ile çözülmesi lazım".

Aynı üniversitede aynı bölümde 2009 yılında doktora tezine başlanmış tez konusu benimkisi ile aynı sayılır sadece malzemeyi değiştirmişler. amaç analitik olarak çözmek ama bunun mümkün olmadığını kavrayamamışlar ve doktora tezi yarım kalmış,araştırma görevinden sitifa etmiş, belediyede işe başlamış birkaç sene çalışmış, taki benim bitirme tezim yazılasıya kadar. Ben tezi yazdıktan sonra tekrar doktoraya başlayıp benim elde ettiğim sonuçlar ışığında tezi tamamlamış. herhangi bir atıf vermemiş.

Ben bu Tezi yazandan() ve Danışmanından() ve benim bitirme tezimin danışmanından() şikayetçi olmak istiyorum.
Aramızda Avukat var mı ?
.
.
.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak Özyürek @burakozyurek

  Hocalarınla konuştun mu onlar ne diyor?

 • DeDCaL @dedcal

  birde benim çalıştığım problemi değiştirip makale basmışlar. sonuç kısmında şöyle yazıyor. "Analitik olarak çözülmediği için sonlu elemanlarla çözdük." günaydın am*na koyduğum çocukları.

 • Serkand Demiroglu @srkndmrgl

  Bizim unideki lisans ,yl vdr tezleri hocalarin on calisma deneyleridir.Bunu unideki tez danisma hocam soyledi...kendisi borla kattili bir celik ile calisiyordu.dagittigi tezler hep borla ile ilgiliydi...simdi prof oldu

 • Unreal Mannequin @mannequin

  Ortada şikayetçi olmanızı gerektirecek bir durum yok gibi görünüyor. Söz konusu doktora tezinde intihal var mı? Sizin bulgularınız kullanılarak mı yazılmış? Yoksa sizin varmış olduğunuz sonuca mı varmışlar? Eğer sadece aynı sonuca varıldıysa bu gayet doğal bir durum.

  • DeDCaL @dedcal

   bakış açınızı beğendim.

   Benim 3 ayda vardığım sonuca varmışlar. 12 yıl rötarla. Vahimi geldi ? 12 yıl sonra da yarım kalan doktora tezine devam ediyorsunuz benim sonucu buluyorsunuz ? Atıf yapıldı mı bana? Hayır.
   ahlaki bir durum mu ? değil . Suç teşkil ediyor mu ? iş te bu konuda yardım lazım.

  • Unreal Mannequin @mannequin

   @dedcal Bu durumda olması gereken eğer sizinle aynı sonuca varıldıysa sizin tezinize atıf verilerek tartışma kısmında tartışılmasıdır. Ama sizin tezinizi gördükten sonra atıf vermeden yazdığını kanıtlamak zor. Belki dediğiniz gibi sizin teziniz üzerinden devam ettiler, belki de sizin tezinizi hiç görmediler. Bu konuda yapabileceğiniz şey tezin makalesinin yayınlanmasını beklemek ve makalede eğer size atıf yok ise editöre intihal bildirmek gibi görünüyor. YÖK'ün yönetmeliğine göre de intihal olduğunu düşünüyorsanız YÖK'e de başvurabilirsiniz sanırım.

   https://www.yok.gov.tr/Sayfalar/Kurumsal/mevzuat/bilimsel-arastirma-ve-etik-yonetmeligi.aspx

  • DeDCaL @dedcal

   @mannequin benim tezim ve doktora aynı üniversitede aynı bölümde aynı hoca ile yazıldı görülmemesi mümlkün değil. işin ironik kısmı danışman hocanın ve dokrtora öğrencisinin aptal konumuna düşmesi. sizin 12 yılda yapamadığnızı, çoluk cocuk 6 ayda yaptı. gibisinden. bana karşı hıncı burdan geliyormuş 😀

   Yök ü değerlendircem. teşekkürler.