Bu haberi süpürge yapmış gibi yayınlamalari komik #robotsüpürge #KonuDışı #YapayZeka

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Vizuvv @vizuvv

  Benim süpürgede de neden kamera var anlamıyorum, sensörü lidar ı anlarımda kamera ne alaka? İnternete bağlamadan kullanıyoruz. IOT olmasın bir zahmet, nereyi süpüreceğini biliyor, şarjına geri gelebiliyor. Bu bana yeter. Düğmesine basıyoruz başlıyor temizliğe.

 • liara @liara

  Basının yaptığı algılardan biri. Şu an tüm dünya robot süpürge alırsa fotoğraflarının çekilip internete salınacağı fikinde. Halbuki olay dev sürüm gibi bir robotu sözleşme karşılığı alan bir grup deneyimleyicinin görüntülerinin ortak bir şirket tarafından sızdırılması. Tamam bu da yanlış ama herkes 7/24 izlendiği kanısında bu haberler yüzden.

  • reducto @protego

   Ama insanlar haklı. Böyle haber çıkıyor, bilmeyen için risk yükselir. Kaldı ki belli hakkaten çekip gönderiyorlar nereden bileceğiz? İnternet olmadığında çalışmayan robot süpürge var. amaç ne yani internetsiz çalışmıyor? İnsanın aklına her şey geliyor 😀 Zamanında Samsung TV üstünde yer alan kameralarına istediği gibi erişebileceğini gizlilik sözleşmesine mi ne koymuştu, olay olunca değiştirdiler, yanlış hatırlamıyorsam böyle bir şey olmuştu. O saatten sonra izlemiyoruz dese de inanmam ki 🙂

  • liara @liara

   @protego Ona ben de inanıyorum. Lidar falan filan deli gibi bilgi çekiyor. Geçende de yazmıştım buzdolabı kapağını günde kaç kez açtığını bile biliyordur bu makineler. Ev düzenini, evde hangi kapılar açık kapalı yatak nerede altınlar nerede saklanıyor 😀 Ama bu haberdeki olay daha başka, gerçek kişiler tarafından verilerin incelenme durumu var. Ve bu kullanıcılara da bildirilmiş daha doğrusu kullanıcılar bu koşulu bilerek cihazı teslim almış, özel bi sürüm. He yine de bildirildi diye internete vermesinler. Ama tamamen insan kaynaklı bir hatalar silsilesi. Kısacası izleniyorsundur ama bu kapalı kapılar ardında makineler tarafından gerçekleştiriliyordur.

  • reducto @protego

   @liara Makineler izliyordur da işte birileri de izliyordur. Geçen yıllarda Skype'ın görüşmelerinin evinden çalışan 3. parti sözleşmeli insanlar tarafından izlendiği ortaya çıkmıştı. Düşünsene sen anlaşıyorsun Microsoft'la sonra evinden masandan bmilletin belki sanal seksini falan izliyorsun 😀 Yani olur mu olur. Daha bunun Snowden olayı var işte adam sızdırdı, teşkilatta vatandaşların telefondan birbirlerine gönderdikleri çıplak fotolara falan ulaşıp iş yerinde herifler "şu hahtuna bak taş gibi" diye birbirlerine fotoları gösteriyorlarmış falan. Her şey olur hocam eminim şirketlerin içinde bu kayıtlara ulaşabilen birkaç kişi var ve onlar baya baya her haltı izliyor 😀