Herkes openai'nin yazılımcıları işsiz bırakacağından bahsediyor.

Çarşamba gününden beri yazılım alanında ara ara kullanıyorum ve biraz yazılım bilginiz varsa gerçekten şuan harika bir yardımcı. Junior bir yazılımcı openai kullanarak inanılmaz kısa sürelerde inanılmaz işler yapabilir. Kendi tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki yazılım ekiplerini baya bir küçültebilir. Tek bir fullstack senior yazılımcı openai desteğiyle çok kısa sürede çok büyük projeler yazabilir. Junior biri de yine openai desteğiyle normalde yapamayacağı işleri yapabilir ve yapabileceği işlerde de süreyi yarıdan fazla kısaltabilir.

Tecrübelerime bakınca beni çok heyecanlandırıyor. Büyük bir ekip kurmak yerine mid seviye bir fullstack arkadaş openai yardımıyla bir ekip gibi çalışabilir.

Yazılımcı ihtiyacı ise girişimlerin artmasıyla pek azalmayacak bence. Hatta bir çok yazılımcı boş vakitlerinde openai ile kendi girişimlerini rahatça kurabilir.

Asıl soru Google'ın yerine geçebilir mi?

Geçen @robin chrome için bir openai eklentisi paylaştı. Google sayfasında arama yapınca sağda aynı aramaya openai cevabını gösteriyor. Denedim ve arama sonucunda hiç bir linke tıklamama gerek kalmadan cevabı aldım.

Not: Uzun cevaplarda sanırım karakter kısıtından dolayı cevabın yarısında duruyor. Bu durumlarda devam et yazarsanız kaldığı yerden cevaba devam ediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap