Banka sırası bekliyorum.
Bir teyze geldi, kredi almak istediğini söyledi;
-Ne kadar istiyorsunuz ?
+200 000 lira kadar.
-Bireysel ihtiyaç mı yoksa konut mu ?
+Konut olarak istiyorum.
-Konut kredisi olarak 150 000 liradan fazla vermiyoruz, ziraat yada halkbank daha fazla veriyordur onlara bir bakabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mr.Bell @mr-bell

  O paraya konut mu var ? Konut alacak kadar 1 milyon birikimi olanın o paraya ihtiyacı mı var ?
  Kredi ile piyasayı şişirdiler şişirdiler şimdi zengin daha zengin, orta ve alt ev bile kiralayamıyor.

  • mrx ✔ @mrx

   evet 1 milyon lirası olanın ev almak için 200 bin liraya ihtiyacı olabilir, 1 milyon şu an bu ekonomide öyle çok bir para değil gözünüzde büyütmeyin. Şu an alacağım ev için 200 bin fazlaya ihtiyacım var mesela 1 milyon kenara koyabilmiş olsanız da geri kalan 200 bin havadan gelmiyor.

  • Gump @runforrest

   Bu ev alma işleri çok garip oluyor gerçekten. 10 15 bin lira elden borç aldığımız halde 3 5 bin lira da tapu için ayrı borç almıştık. Oluyor yani hocam, sınırları zorlamadan telefon alınamayan şu dönemde her şeye inanırım.

  • Mrte @mrte

   @mrx birader ben ödeyeceksem banka niye limit koyuyor ne istersem çekerim bankada karını yapar ama bu garabet ekonomide genelde akapeliler olaylara hep bu iyi niyet ile bakıp ülkeyi güllük güllüstanlık yapıveriyor :))

  • mrx ✔ @mrx

   @mrte Ne alaka anlamadım, banka ile ilgili bir şey değil benim yazdığım cevap? Aksine ekonominin boktanlığını gösteriyor.

 • Cyber Man @cyber-man

  150'ye evin ancak kapıları alır.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Benim bildiğim maks. 3-4 milyona kadar çıkıyor konutta. Bankadaki mal bilmiyordur, uğraşmak istememiştir.
  Şuan 150 bini banka önünden geçsen çerez diye verirler. Tabi sicil temiz ise.
  Arkadaş var bir tane, 45 bin kredi kartı limiti, şuan hazırda 100k kredisi var ve istese anında alır. Sigorta girişi bile yok daha, üniversiteye gidiyor. Kardeşim 2 sene önce sigortalı işe başladı 2 senede 10k limit anca vermişler 😂

 • brcan @brcan

  Şuan kredi muslukları kapalı, çoğu banka vermemekte diretiyor verende binbir zorluk çıkartıyor.Kalan son kurşunlar seçim öncesi açılacak musluklara saklanıyor.