Sürüş hissi dışında incelemeye katılıyorum.
https://youtu.be/YRXULpMo5uo

ÇOK ŞAŞKINIM! YILLAR SONRA BİR YARIŞ OYUNU SEVDİM: NEED FOR SPEED UNBOUND

Genshin Impact ön kayıt linki: ► https://hoyo.link/e3I5BBAdTurnuva için kayıt linki:► https://act.hoyoverse.com/puzzle/hk4e/pz_0Y3sfJbucy/index.html @Genshin...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jabba the Hutt @jabbathehutt

  Oynayabilsem seveceğim de oynayamadım. 😀

 • Halid @abdhbal

  3 sene sonra ucuzlayınca oynarız.

 • Vedat Şar @vedo

  Ben Heat'i de sevmiştim, bu da güzel olacaktır. Tabi o parayı vermem o ayrı 🙂

 • Hasan @hasans

  Ya bu nfs serisinin sürüşünü nasıl batırdılar bu kadar anlamıyorum. Nfs most wanted aynı sürüşü güncel grafikle koysalar bile yeterdi

  • Alpi Ironside @alpi350

   Aslında Mostwanted'ın da sürüşü pek iyi değil. Underground 2 o konuda kesinlikle daha önde.
   MW o dönem fazla yarış oyunu da çıkmayıca ve getirdiği değişik dinamikleri sebebiyle çok tutuldu.
   Carbon ile sürüş fiziği bi tık iyileşti gibi fakat sonra Prostreet ile başka bi kulvara geçtiler. Sürüş tam sim-arcade arasındaydı klavye ile biraz zordu, gamepad veya direksiyon istiyordu. Asıl sürüş ve fiziğin berbat olduğu oyun Undercover'dı. Bu yapımdan sonra sürekli sürüşü ve fizikleri batırmaya başladılar. Blackbox'un 2000'lerin başından beri yaptığı son oyundu zaten. Kahraman sürüş modu diyorlardı yaptıkları şeye. Gerçekten berbat ötesiydi. Hele o grafikleri dönemine göre gerçekten kötüydü. Bir öncekii oyunu Prostreet'te grafiklerde daha fazla poligon vardı. 2008 dönemi için büyük faciaydı.
   Daha sonra 2010 HP çıkardılar. Criterion games çıkarmıştı bunu. Sürüşü çok daha iyiydi bunun. Suyu sıkılmış arcade değildi. Fakat o hız hissinin yavaş yavaş kaybolmaya başladığı oyunda buydu. Underground'tan Pro Street'e kadar hızlı gittiğin hissini bu oyunlar çok iyi veriyordu. Hele oaracın ne kadar gittiğini öğrenmek için otobana çıkar sınırları zorlardık. Daha sonra o hız hissinin kaybolduğu gibi, hızın sürekli sabit bir değere sabitlenen ve o şekilde gittiğin bir yapı oluşturdular. Mesela hız artıyor şak diye 230'da duruyor. Dümdüz ve olabildiğince geniş tuhaf yollarda sabit gidiyorsun sürekli . Nitro doluyor nitro açıyorsun pısss 270 oluyor sonra piyuv hız 230'a geri geliyor. Bu ne şimdi? E asphalt oyunlarından ne farkı kaldı? Forza mesela o yapıda değil. Max speede çıkmak için uğraşıyorsun ve yokuş aşağı veya yokuş yukarı yollarda hızın ona göre daha fazla artıyor veya azalıyor, tamamen limitlerini zorlayabiliyorsun. Gerçeğe yakın bir senaryo bu.

   Yine konu konuyu açtı 😀 Kaptırdım kendimi. Diyeceğim o ki Blackbox'un son bıraktığını Ghost Games aldı. Daha kötü sürüş fiziği için ellerinden geleni ardına koymadılar. Grafikler muazzam sesler de çok iyi ama bir araba- yarış oyununda en temel unsur sürüş fiziği kötü oldu mu beş para etmiyor o oyun. FPS oyunlarındaki o vuruş hissi nasıl önemliyse, attığının karşı tarafa gittiğini hissettiriyorsa araba oyunlarındaki sürüş dengesi de o derece önemli.

  • Ekrem @huseyinekrem

   @alpi350 U2 nin mw den sürüş olarak daha iyi olduğunu düşünen bir ben değil mişim 🙂 Polisleri çıkartınca mw bomboş kalıyor. Önceki oyunun 0stüne koyularak gidilseydi böyle hissettirmezdi.

  • Alpi Ironside @alpi350

   @huseyinekrem Gerçekten dönemine göre harika bir sürüş fiziği vardı. Stok süspansiyonla jipi dağ yolu virajlarda zorlayınca devirmişliğim vardı. ''İşte bu oyun arcade ne bekliyosunuz ki?'' diyenlerin suratına tokat gibi çarpasın bunu. Bu oyunda arcade işte.

   Forza Horizon 5'e bile geçtiğimiz ay yeni geldi bu olay. Yerden yüksek bir araçla limitin üzerine çıktığında devriliyor orada da. U2 bunu 2004 yılında yapmıştı oysa ki. 🙂

 • s1234 @s1234

  Az biraz el frenine basınca hemen arkasını atıyor. Yine sürüş hissi dandik gibi duruyor. Önceki dandirik oyun gibi de değil ama 1-2 oynanır sıkılıp bırakılır. Ulan güzel bir yarış oyunu yapmak ne kadar zor olabilir ki? Forza forza gına geldi valla.
  Bu arada ulan Forza şöyle bir harita yapmamak için çok emek verdiğine eminim.

 • Ferhat Avcı @ferhatundefined

  Nfs şöyle "Underground" ve "Carbon" gibi oyunlardan çıkarsa epey güzel olurdu.