Türkiye'de faaliyet gösteren bir teknoloji sitesi Youtube kanalında bir video yayınladı, elindeki 20 tane ekran kartını takipçilerine ücretsiz şekilde vereceğini söyledi. Yapılması gereken şuydu, Instagram hesabından her hafta cuma günü Story paylaşacaktı, ve bu storydeki soruya ilk doğru cevabı veren kişi ekran kartını kazanacaktı. Evvelki hafta cuma günü binlerce takipçi soruyu bekledi, ben de bekledim, eklenti kullanarak İnstagram sayfasına o kadar çok f5 atmıştım ki Instagram tarafından şüpheli kullanım olarak algılandı ve hesabım kitlendi. Binlerce kişi sayfayı yenilemekten helak olmuş.
Neyse bu kadar bekleyişin sonunda evvelki cuma akşamı soru geldi, hemen soruda bahsedilen videoyu açtım, bir de ne göreyim, 2-3 saat önce birisi cevabın olduğu videoya ''umarım ekran kartını ben kazanırım'' diye yorum yapmıştı. Yani sorunun bu videodan geleceğini biliyormuş 🙂
Neyse hadi denk gelmiştir belki dedik, umursamadık, aradan 1 hafta geçti, geçen hafta cuma günü akşamı ben beklemedim ama binlerce kişi 2. soruyu soruyu bekledi, ama soru cuma akşamı değil Cumartesi sabahı geldi. Soru geldi ama kazanan açıklanmadı.
Ve 2 gün önce Youtube'da yayınlanan ''takipçilerime 20 ekran kartını hediye veriyorum'' videosu yayından çekildi, bu etkinlik sanki hiç yapılmamış gibi tüm bahsi geçen yerlerden silindi.
İnsanları kandırıp, boşu boşuna saatlerce beklettiler, sadece Instagram'da takipçi kasmak uğruna.
Teknoloji forumları ve siteleri arasında Teknoseyir gibi dürüstü kalmadı artık, hepsi takipçi kasmak için yalan söylemekten başka bir şey yapmıyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap