God of War Ragnarök olmamış bence yarım bırakacağım sanırım. Başlarken zorda bile bitirim dediğim oyun artık kolayda bile sıkmaya başladı çünkü oyunda denge yok kahır oyununa dönmüş. Level tasarımı çok kötü eski oyundaki run'lar yok yada ben daha görmedim. Normal zorlukta oynuyom sanki en zorda gibi bossa vuruyon etki etmiyor boss bi vuruyor tek atıyor yada canın çoğu gidiyor. Çoğu zaman kalkan tuşa bassam da açılmıyor kolda sorun yok oyunda var agresif bi oyuncu bu oyunda 1-2 tane kol götürür. Denge olmayınca fightlar hiç keyif vermiyor hikayede ilerlemeyip bitireyim diyor insan. FOV ayarı yok oyun normalden çok yakın. Oyuna başlamadan öncede God of War 2018'i tekrar bitirmiştim böyle saçma sorunlar yaşamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Bende bir 4 saat kadar oynayabildim. Arkadaşın ps'ı alıp takıldım. Bence ilk yani 2018 de ki gow gibi değil. Mekanikler çok benzese de bizim kratos o kratos değil. Zaten 2018 de de bunun sinyallerini verdiler level sistemi onu bunu kasma baltayı bilmemne yapma vs ama bunlar daha basitti, bu oyunda baya baya rpg oyun gibi oluyor. Kalkan çeşitleri var resmen. Ya insana o eski god of war yani kratos ruhunu vermiyor, bütün oyunlarını bitirmiş birisi olarak son oyun bilmiyorum görüntüler güzel akıyor vuruş hissi çok iyi ama bilemedim ya birşeyler eksik kalmış. Ya beni en gıcık eden şey kocaman şeylere dalıyoruz quick time event deniyor bunlara işte süresi var x'e bas o'a bas üçgene bas gibi gibi işte analog'u şu kadar çevir böyle döndür gibi şeyler bu 2018 de de çok az vardı bunda da az var. Yani sen kardeşim niye özüne bu kadar uzak kalıyorsun ki ? ya bu olayı da okey diyelim de, yani bilmiyorum bana bu oyun kratos sosuyla bezenmiş başka bir oyun gibi hissettirdi. Ya böyle vurduğunu parçaladığı yok ettiğini göremedik gitti ya, 2018 de çıkan bu baldur olan ana düşmanlı oyun daha güzeldi bence, baldur da çünkü o siniri stresi atabiliyordun. O işte kılıçları alınca bir ara sahneler geçmişi falan onları yaşatıyorken bu oyunda abi ya sen 2 levelsın kratossun ama olmaz bak düşman 5 level kurt kılıçların var ama kesemezsin ya uğraşma tadında mmorpg oyununa dönmüş. Lan bu adam çıplak elleriyke zeus'u param parça etti, kafaları çıplak ellerle kopardı, ki öyle alelade adam değil ya baya baya tanrıların kafasını kopartıyordu. Bir bakın yani merak edenler ps3 god of war 3'ün sahnelerine vs. nerde nereye ya, kratossun sen ya kendine çeki düzen ver arkadaş. Yemişim odinini de thor'unu da kopart kafalarını oturt kazığa anasını satayım ne bu böyle aman ben savaş istemem aman bana bulaşmayın oğlumla başım dertte ezik kratos tavrı.

 • rawintosh @rawintosh

  Oyunun zor olduğunu kabul ediyorum ama onun dışında bence her haliyle god of war 2018'in üstünde bir oyun. Oynanış olsun, diyaloglar olsun. Karekterlerin derinlikleri çok iyi yansıtılmış, karekterlerin gelişimleri finale doğru iyice arşa çıkıyor. Çok düşünülmüş ufak detaylarla dolu. Boss dövüşleri beklendiği kadar epik olmasada sinematikler ve ara sahneler çok epik olmuş. Bu gibi oyunlar 5-10 yılda bir çıkıyor.

 • Joe @joe

  Oyun hala zor geliyorsa ayarlarda mini boss can barı var onu aç. Bir bossu veya minik bosumsu yaratiklari yari can yaptiysan öldükten sonra bile bossun canı yaridan başlıyor.

 • faith @distance

  level scaling olması kötü olmuş fakat önceki oyun da böyleydi. ben de aynı şekilde zorlandım oynarken, kolaya alıp bitirdim bu oyunu artık uğraşmak ödüllendirici gelmiyordu. hele combatta minik slow motionlara göre tepki vermeyi beynimin refleks hareketlerine ikna edemedim, yani düşman saldırınca ben refleks gösterip tuşa basıyorum ama slow motion ile beklemek gerektiği için tam doğru zamanı yakalamak adına boşa gidiyor.

  ragnarok'un ilk yarısı pek iç açıcı değil, biraz sürünmece oluyor. haritalar sandık açma üzerinde kurulu ve sürekl bir bulmaca var ki çözmek vakit harcattırıyor sadece, pek akılca değil. yan görev olmaması da ayrıca inanılmaz saçma olmuş, freya'nın kase kırmasıyla "ay iyi geldi" demesi için görev yapıyoruz.

  fakat karakterler çok iyi. sonlara doğru güzel şeyler ve yerler var. sıktıysa da devam etmeni öneririm

 • bozcan @bozcan

  Ben sadece senaryoyu beğenmedim. Geri kalan herşey 10 numara.

 • Alpi Ironside @alpi350

  İlkini beğenmiyorlar sonrasında ikincisi Ragnarok da beğenilmiyor.. Yahu hangisi iyi o zaman?

  Dün de durum paylaşıp ilk oyunun kötü olduğundan dem vuruyorlardı. Başyapıt falan değilmiş bu oyun. Bilemiyorum, belki oylayanlar bir şeyler kaçırıyor, yada ben bir şeyler kaçıyorum, yada bunları söyleyenler bir şeyler kaçırıyor. Herkesin doğrusu kendisine bir durumu var gibi.

  Çılgınlar gibi övgüler alan, yılın oyunu seçilen, o dönem toplamadığı ödül bırakmayan bir oyun. Bunca kişi beğendiğine göre birşeyler var demek ki. Belki bir şans daha verilmeli.