Sorunsuz çıkan bir yeni IP göremeyeceğiz gibi artık.

#TheCallistoProtocol

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alpi Ironside @alpi350

  Bilemiyorum, herkes sözleşmiş gibi bu oyunu mu bekliyordu? 🤔 Daha önce hiç kimseyi bunun hakkında konuşurken görmedim.

  TS sosyal yıkıldı resmen bu oyunla. Acaba sorun yaşıyorum diyenler daha önceden bu oyunu bekliyor muydu? Yoksa sürü mantığıyla onlar da eline bir taş alıp fırlatıyor mu anlamış değilim.

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Yeni çıkan tüm AAA oyunlar böyle artık. İstisnaları vardır belki ama benim aklıma gelmiyor pek. Uzun yıllardır bir oyun çıktıktan sonra en az 1 sene bekliyorum oynamak için, hem daha ucuza alıyorum hem de bir sürü düzeltme yapıldığı için kafam rahat ediyor. Şu "Hype" kültürünün yok olması lazım, tamamen insanları gaza getirip para harcatmak üzerine kurulu.

  • Ekrem @huseyinekrem

   Warhammer 40k yeni oyunu çıktı gamepass'a geldi. Onda bu sorunların hiç biri yok, oyun açılırken başta yapıyor shader şeysini, bunlar niye yaptırmıyorlar onu anlamıyorum. O yapılsa kasma donmaların çoğu gidecek.

  • Rj0lnir @rj0lnir

   @huseyinekrem Dediğim gibi istisnaları mutlaka vardır 🙂 Keşke tüm oyunlar eskiden (çok eskiden ama) olduğu gibi tam ve düzgün çıksa 😑

  • Alpi Ironside @alpi350

   @rj0lnir orada şu şekilde bir olay vardı ama. Önceden bu oyunlar tamamen hazır kutulu r şekilde piyasaya çıkıyordu. Bu oyunu satın alıp kutuyu açtığı gibi iş bitiyordu. Yok orası olmadı şurası buglu vs. yama geliyor yok güncelleştirme çıkarıyoruz falan yok. Nereye güncelleme çıkarıyorsun baba! o dönem herkesde internet mi vardı? O dönem çoğu oyun ufak bir patch ile bazı sorunlar gideriliyor olsada kutudan bozuk çıktı mı gidiyordu o. Dergilerde vs. eleştirmenler taşlıyordu.

   Şimdi nasılsa dijital ya. Sen çıkarda bir şey olursa güncelleme yayınlarız. Ne olacak ki! Kafasındalar.

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Çok uzun zamandır orjinal olmayan oyun oynamıyorum. Ancak üreticilerin bu saygısız ve nasıl olsa sonra yama ile düzeltiriz tavrı yüzünden artık böyle çıkan oyunları Torrent'ten edinip oynayacağım.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Muhtemelen oyun motoru kaynaklı bir sorun diye düşünüyorum. Çünkü dün pintipanda 4090 ile oynamasına rağmen kare düşüşleri yaşadı, Talha ise bayağı bir uğraştı akıcı oynayabilmek için ki bir denemesinde OBS'yi de çökertti.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Bir de Twitter'da "shader cache sıkıntı yapıyormuş galiba" dendiğini okudum.