Otomotiv sektöründe Anadolu İrfanı*

https://www.youtube.com/watch?v=qK9EfD4jUHw

3 aracı birleştirmişler! Otomobilini ekspere götürdü, hayatının şokunu yaşadı

Satın aldığı aracını expere götüren bir vatandaş, hayatının şokunu yaşadı. Ortalama 7 milyon liralık piyasa değeri olan lüks otomobilde yapılan incelemelerde...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mehmet @m-menguc

  arabalar milyon milyon olursa 3 arabadan da yaparlar 30 arabadan da yaparlar. 7 milyonluk araba alıyorsun aldıktan sonra mı expere götürürsün adam? bu ne rahatlık.

  • UnicornKnight @unicornknight

   Akşehir, 1200'lü yıllar ≡ Teknoseyir, 2022

   bkz. "HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?"

   ayrıca video başında bilgisi veriliyor, araç alınırken ekspertize girmiş ve sadece boyalı ve değişenleri raporlanmış. bu tip bir aracın "sahibinden" değil de "galeri" marifetiyle de satılacağı açık olduğundan ortada bariz Galeri & Ekspertiz Çetesi yani bir "nitelikli dolandırıcılık" ve "cürüm işlemek için teşekkül oluşturma" unsurları olduğu açık.

   lakin hiçbir şey olmaz, o çete kimleri kimleri yemliyordur bulunduğu yerde en aşağısından en yukarısına.

  • Mehmet @m-menguc

   @unicornknight bu olay telefonda kendisini asker polis olarak tanıtıp emekli profesörlerin falan dolandırılmasına benziyor. hırsızın işi bu. bu paralara sahip olan insanda ister istemez biraz zeka arıyorsun. 7 milyonluk araba alıyor olsam 300 liralık expere götürüp sadece boyasına baktırmam.

 • seckyn @seckyn

  Yorumlarda çok mantıklı soru var 😀 3 tane ağır hasarlı a8 longu nereden buldunuz 😀

  • Rasko @rasko

   Türkiye'de böyle kıymetli arabalar hiçbir şekilde parçalanmıyor. 15 takla da atsa, paramparça da olsa hurdalığın bir köşesine koyup bekletiyorlar bu tür uygulamalar için.

  • UnicornKnight @unicornknight

   Sahibinden'de bile böyle sürüyle hurda halde süper lüks araç ilanı mevcut (arada Ekşi'de geyik amaçlı başlıkları da açılır hatta denk gelen suserlarca), çoğu daha oralarda ilana düşmeden sanayide "çenççi" tabir edilen bu kesme biçme işlerinin kompetanı olmuş sahtekar ustaların atölyelerine gidiyor kazasının dumanı üzerindeyken.