Bu nasıl bir tamirmiş?! Çoğu kişi uğraşmaz bu kadar.

https://youtu.be/5T4zw7Qd31g

Alienware Area 51M Laptop Repair #3 - No Power

Repair Requests: https://www.techcemetery.com/request-a-quoteDiscord: https://discord.com/invite/n7xYfYaeDvIf my videos have helped you out, consider sending...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Yapılır ya ne olacak. Bende yaparım da sağlam para alırdım. 😀 Bu kadar yol çek uğraş dur, ki zaten bunun arıza tespiti ayrı bir beladır. Ben böyle günlerimi verdiğim oluyordu sonuç sıfır, sorunu biliyorsun yapamıyorsun çünkü o sorun domino taşı gibi ilerlemiş oradan oraya gitmiş tıkanıp kalıyorsun. Çözsen bile çoğu zaman düzgün olmuyor. Yaptın oh oldu diyorsun haydaaaaa başka sorun çıkmış. Bana mesela sıvı temaslı oksitli cihaz geldi mi bu yüzden korkuyorum. Yaptık iyi hoş denedik sorun yok adama gitti kullanıyor 3 gün sonra pert patladı. E şimdi uğraştığınla kaldın mı ? kaldın. Emeğin ne oldu ? çöp. Aldığın paraya değdi mi ? hayır.

  • anıl @anil_

   Yapılır yapılmış zaten de zor bence. Dediğiniz gibi bir yeri yaptınız diğer yerde sıkıntı çıkabilir vs. Vram, chip değişikliği değil sadece yapılan.

   Sıvı teması sıkıntı, evet. Telefon temizledim ben de bir tane böyle. 1 yıl sonra ekran gitti. İyi bence 1 yıl ama telefon tamamen suya girmişti. Sıvı koruması falan da yok, eski telefon.

  • Orcun @orcun

   @nordre Hala o şekilde yapılıyor. Özellikle eski model arabalarda mechur hatta sıfırdan kaportası saçtan kesilip bükülüyor yapılıyor. 😀 Ha işçiliğe tabi değmiyor ama şimdi şahine falan değmiyor. Adam gelmiş 1970 model mercedes bilmemne sallıyorum modelini tabi klasik bir araba bunun tabi olayı farklı. Ama yeni nesilse biraz değiştir geç oluyor ya da çıkma vs. veya lokal boya olsun daha mantıklı bu sefer değişince hemen ekspertizler çıldırıyor. '' WOOOOOOOOOOOOOW DEĞİŞMİŞ KİM BİLİR GEÇMİŞİ NASIL VAY ANASINI ARKADAŞ '' aslında değişmesi daha mantıklı parça metal düzelt doğrult macun çek boya boşa masraf yani, tak yenisini boyattır bitti. Malzeme eskimiyor yorulmuyor yeni malzeme oluyor.

  • Orcun @orcun

   @anil_ Şansa bende birtane öyle harici gpulu gtx 280 260 mıydı neydi öyle gpulu bir notebook vardı. Tamire geldi oyunda mavi ekran şu bu vs. bellek testinde gpu belleğinde sıkıntı buldum. Tespit ettim vs. tabi 1 haftamı yedi çünkü deniz leb-i derya sıfırsın bilgi yok deneyim yok ondan sonra karanlıktasın ya ışık yok yani önünü göremiyorsun. Sor et yap derken tamam bulduk ama e gel de o bellek çipini bul ? şansa hurdalıktan oradan buradan kodundan şundan bundan bulduk, bulması da + 1 hafta zaten ayrı bir bela, söktüm yeniden kalıpladım lehimledim taktım ama oldu mu ? yok komple gitti. 😀 Alet şansa onboarddan çalışıyordu harici gitti. MXM tipindeydi zaten gpu neyse, gpu yenisi 100 dolara yakındı aldık getirttik taktık bitti derdi. E benim tamir uğraşma şu bu ücreti ?. E şimdi yani başından ben ya kardeş bu olmuyor olamıyor dediğim halde adam uğraş diyor, sonrada ben ya taktık yaptık diyorum o dönem işte 200 tl işçilik istedim ama ana bacı kayıldı bana vay nasıl 200 tl istermişsinde sen ... mısın falan vs. dedim böyle yani babamın hayrına mı uğraştım ? çakal bana başından o zaman sorun buysa at yenisini çıkmasını alalım deseydin de 14 15 günümü yemeseydin diye bende ona çıkıştım. 😀 Sene 2011 bu arada, 200 tl de iyi paraydı. 😀 Şöyle diyeyim 4 grama yakın altın parasıydı. Sonrası param yok abi etme abi öyle abi böyle abi, yok abi yeni mezun oldum param yok vay işte babamdan isteyemem yok annemde vermez falan ulan keko 1. nesil i7 li 8 gb ramli gtx 260 lı makine asus g60 mıydı neydi bunu nasıl aldın ? özel ünide nasıl okudun ? sen dedim bana küfret en başından sonra da abi çek olmaz. Verecen paşa paşa 200 tl'e alacan makineyi gidecen. Ha bende parayı haram bir işte harcadım, haramı harama kırdırdım. 😀