Her köşe başına güzellik salonu açılır oldu. Bundan 10 yıl kadar önce başlayan künefeci akımı gibi. Yalnız canımı sıkan şey güzellik salonları %95 kadınlara hizmet veriyor. Toplum yapımızda maalesef erkek kısmı hanede çalışır evi geçindirir. Kadınlar güzellik denildigi zaman harcarlar hemde deli gibi harcarlar bu da erkeklerin sırtına hane halkının mali durumuna yük bindirir. Hatırlarsanız senin maaşın benim arabamın mazotuna yetmez diyen biri vardı nedense. İşler dahada çirkinleşiyor devamını yazmayacagım eklemek isteyen varsa eklesin bu arada Günaydın arkadaşlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • çöküş @noisecash

  Kadın denen tür olmasa dünya ekonomileri batar ,kapatilizim en çok bayanları seviyor

 • Vizuvv @vizuvv

  Her kadın aynı değil, bu konular hakkında konuşup sana fikirlerini anlattığında "ben seni daha önce neden tanımamışım" diyeceğin bir sürü kadın var.

 • whitemonk @whitemonk

  Yukarıda bir arkadaşta kadının çok daha erken emekli olduğundan bahsetmiş. Sanırım toplum yapısı değiştikçe ayrımda artıyor. Eskiden sadece erkek çalışır kadın evde çocuk bakar ve aileyi bir arada tutardı. Şimdi kadınlar ekonomide rol aldıkça dengeler değişiyor. Benim annemde babamdan ayrılıp tek başına çalışıp beni büyütmüş. Kadınlara saygım sonsuz. Ama aile yapısı bozulmasına bir çözüm üretmek lazım. Toplumu oluşturan değerler yıkılıyor yoksa. Kadınlara yönelik sektörlerin çoğalması normal. Artık kadının ekonomik gücü daha fazla. Koca eline bakmıyor. Pazar parasından artanla idare etmiyor. Bu durum hem iyi hemde kötü ne yazık ki. Yukarıda bahsettiğim nedenlerden ötürü. 20 yaşından beri soluksuz 20 senden beri çalışan bir erkek olarak, mezarda emekli olmak istemiyorum. Devlet bana 20 sene daha çalış diyor. Ancak buna hakkaten ne gücüm var ne isteğim. Yurtdışına çıkamadım. Ya da ne bileyim Türkiye'yi bile gezemedim daha. Yapacak çok şey var ama para ve zaman yok. 🙁

 • Kreetwight @kreetwight

  Erkekler vücutlarında her hangi bi noktayı çirkin bulmuyolar genelde. Adamın yüz derisi kurumuş, bi peeling yaptırsa kilo verecek nerdeyse ama umrunda değil.
  Bir de şu var, güzel olma güdüsü kadına pompalanıyo. Oran şöyle olmalı, buran böyle olmalı falan diye. Ömründe eline krem sürmemiş adam, kadının eli pamuk gibi olacak diyo. Ulan sen önce bi yüzünü yıka 😀 Bununla ilgili bi tweet vardı da bulamadım şimdi.
  Birde kadınlar bunu sosyalleşme aracı olarak görüyo anladığım kadarıyla. Erkeğin futbol muhabbeti gibi kadınlarda da güzellik ürünü, bakım gibi muhabbetler dönnüyo, kendi kendilerini gaza getiriyolar.

  • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

   Bu da dogru lakin eşim benim halı saha paramı vermez ama ben onun kuaför parasını veririm bu nasıl sosyalleşme arkadaş. İnşaattan çıkan ameleler manikür pediküre mi gidecek yok ama tarladan çıkıp permaya giden kız kardeşlerimiz var yok degil. Tabi kadın güzel olmalı ki kadınların hepsi güzeldir bizim için çok degerliler ama bu durum sistemin onlar aracılıgı ile bizi sagmasına müsaade etmemizi saglamaz. Benimde yanaklarımdan gözlerime dogru sakal yürüyor bir lazer yaptırsam iyi olur yoksa gorile dönecegim ama gel gör sabah kalkınca ustura ile dalıyorum napayım 🙂

  • Kreetwight @kreetwight

   @regis Eşim benden 3 kaç fazla kazandığı için sağolsun kendi karşılıyo her masrafını. 😀 O yüzden sesim çıkmıyor tabi. Bence çok para harcıyor ama cilt bakım işini hobi haline getirdi, şimdilerde duruldu, biraz konuşup ikna edince daha temkinli gidiyo. Çevresindeki herkes de tavsiye ettiği ürünleri çok beğeniyo. Fazla pahalı olmayan etkili ürünler buluyormuş hep. Millet youtube'da yayın yapsana falan dedi, bi ara ciddi ciddi düşündü hatta.

  • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

   @kreetwight şanslısın sesini çıkarma o zaman 🙂