#Battlefield2042 Gamepass'e gelince başladım oynamaya. Çıktığından beri çok kötü olduğu söyleniyordu ama bayağı bir toplamışlar oyunu. Yaşadığım bir sorun bazen bina içindeyken binanın bir bölümü görünmüyor, sanki texture'lar yüklenmemiş gibi (oyun m.2 ssd'de kurulu bu arada), onun dışında bir sorun yaşamadım. Bir de oyun başlarken helikopterle alana gelirken gösterdiği görüntüde askerler çok yapay duruyor, üstlerindeki eşyalar saçma sapan sallanıyor. Hala elden geçmesi gereken yerler var gibi.

Crossplay'de haz etmediğim için kapatmıştım ancak server'lar 128 kişilik olduğu için oyuna bağlanmak çok zor oluyor, sadece İsveç haritasındaki özel modda oyun buluyor, o yüzden açmak zorunda kaldım. Medic, engineer vs gibi tipleri değiştirmişler, isteyen istediği silahı alabiliyor. BF1 ve 5'te farklıydı diye hatırlıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  100 saatim var, dediğin bina sorunu hiç denk gelmedi bana. Vram yetersizliği olabilir belki.

  Evet artık sınıf sistemi yol, operatörler var her birinin özel yeteneği var. Onun dışında her operatör her silahı ve aracı kullanabiliyor. Eskilerinde kısıtlıydı, böyle çok daha iyi oldu. Bf'yi şu an oynayıp gömen görmedim zaten, oynamayanlar linç kültürüyle sallıyorlar kötü mötü diye. Klasik Türk insanı... Camper sniperlar dışında bir sorun yok oyunda şu an, o da teknik sorun değil zaten, tüm bf'lerde olan şey maalesef

  • Halid @abdhbal

   Sniper tüm BF lerin kanayan yarasıdır. Çoğu BF4 serverinde 5 kişiyle sınırlı her takımda mesela güzel dengeliyor öyle olması.

  • Unreal Mannequin @mannequin

   Evet, R6'daki gibi farklı operatörler gelmiş onu söylemeyi unuttum, en büyük değişiklik o herhalde. Sniper'ların sorun olduğunu düşünmüyorum ben, bir oyunda sniperlar çok sinirimi bozarsa ben de sniper'a geçip counter-sniper yapıyorum. BF 1'deki kadar kolay değil zaten sniper, tüfeklerin güçleri düşük. Sniper dürbününün yansıyor olması da onlara karşı dikkatli olmayı bayağı kolaylaştırıyor.

 • bekir @bekirb

  oyun düzeldide oyuncular kaçtılar artık yeteri kadar içerikte yok 4.sezonda bitirirler oyunu