https://twitter.com/PawGuardsTr/status/1595885350345482241?s=20&t=6v9Ric4PVxW1J1xILNVtsQ

Görüntüler gerçekse çok vahim, burada da bir kaç ben insanım, her şey benim hakkım diyen tipler vardı. Utanma duyguları yoktur ama belki bir umut işte utanırlar diye...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • RMD @rmd

  yazdım yazdım da sildim, bende de var bir tane sıpa böyle şeyler görünce aklıma o geliyor bir iki gün iştahım felan kesiliyor yazık şu hayvanlara , katlet ,tecavüz et, işkence et , ayrıca bu görüntüler de gerçektir bu toplumdan her türlü pislik, canilik beklenir, öldüreceksen de bunun vardır illaki acısız yolu o şekilde öldür hepsini , sokakta başı boş köpek olmaz hem insanlara hem hayvanlara yazık zaten de bu barınaklara bu çalışanlara bu kadar para akıtılıyor onun yerine bunlar sadece kısırlaştırma yapıp derneklere verseler o dernekler çok daha iyi bakar belki şehirden uzak kullanılmayan yerlerde belediyeler arazi kullanım hakkı verebilir bilemiyorum yapılabilecek 50 milyon tane şey vardır mutlaka yobaz haysiyetsiz topluma tatmin yolu oldu bu hayvanlar

  • CimAdam @cimadam

   İlk olarak yapılması gereken bence köpek sahibi olanları takip etmek. Köpeğini kısırlaştırdı mı, sokağa mı saldı, kötü mü davrandı vs şeklinde. Bir anlık heves olarak alıp sokağa salanların payı çok bu görüntülerde. Gerçi ne doğru ki bu doğru olsun da diyesi geliyor tabii insanın

  • RMD @rmd

   @cimadam tabi o durumun da payı var da bu nedir ya korumaların bile altında full paket 2.0 passat var çok değil 3 tane a8L veya s class para harcasan belki on binlerce hayvanı kısırlaştırırsın onları da verirsin derneklere şehir dışarındaki alanlarda bakıyorlar benim görebildiğim genelde, insanlardan uzak yaşar bu hayvanlar zaten o kadar kısırlaştırmadan sonra da sayıları ciddi oranda azalır, bu bildiğin vahşet twittera baktım biraz bunu gördükten sonra neler paylaşılmış elimde 5 tane hidrojen bombası olsun hepsini bu topluma kullanırım her gün çıtayı yükseltiyor bu toplum taciz tecavüz hırsızlık yolsuzluk işkence adam öldürme her şey var lafa gelince herkes müslüman herkes iyi insan

  • CimAdam @cimadam

   @rmd Öyle en azından istihdam da yaratırsın bu işler için ama işte torunlarımız bile zor görür gibi geliyor bana o işler

  • RMD @rmd

   @cimadam bu görüntülerden zevke gelip hazzın doruklarına ulaşan ciddi kesim var o dediğin şey asla bu toplumda olmayacak bu toplun ne olduğu belli , insanların birbirine yaptıkları bütün pisliklerin üzerine bir de bu hayvan işi çıktı , 2 güne de hiçbir şey olmamış gibi her şey unutulur düzen devam eder

   birisi de çıkıp konyadaki harika çalışma diye örnek göstermiş sonuç ortada hiç şaşırmadım

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Videoyu çekenle, kurekle vuran işten atılır konu kapanır

 • Johan @johan28

  Gerçek sanırım çünkü belediye açıklama yapmış sorumlular hakkında işlem yapılacak diye

 • Ekrem @huseyinekrem

  Videodan bağımsız yazıyorum, şu pawguards dolandırıcılarını paylaşmayın. Sokak hayvanları üzerinden drama kasıp para cepleyen pislikler bunlar.

 • Vizuvv @vizuvv

  Tamamiyle yanlış olan ve hayvan haklarına saygısızlık olan bu görüntü ne ilk olacak ne son. Ben sivil-bağımsız bir kaç hareketin başlamasından endişe ediyorum.
  Başı boş köpeksiz sokaklar bizim hakkımız ve HAYVANaTAPAR'lar ne yaparsa yapsın bunu alacağız.
  Ne onlar canından olsun ne biz.

  https://www.guvenlisokaklar.org/

  • Orcun @orcun

   Malesef ki bu görüntüler bitmeyecek ve artacaklar çünkü köpek mevzusunda insan hayatı tehlikede, kedide veyahut kuşta vs böyle bir olay yok çünkü bir kedi veya bir kuş insanı öldürme ihtimali köpeğin yanında kim bilir kaç milyonda bir ihtimaldir. Köpeklerin şöyle de bir olayı var, bunlar kurtlar gibi çeteleşirler. Çeteleştikten sonra da insanlara saldırırlar, sene bakın yani 2023 olacak sokakta insanlar ölüyor köpekler yüzünden. Sokak diyorum orman veyahut yırtıcı hayvanların yaşadığı orman vs demiyorum. O yüzden bunun çözümü çok basit ab ve amerika yada insani medeniyet ne yapmışsa onu yapacağız çözüm başka türlü yok. Buradan hani soruyorum annesi babası bir akrabası köpek tarafından öldürülmüş bir insan veya köpektapar diyelim ne düşünüyor acaba ? diyelim köpektaparsınız geldi birtane köpek çocuğunuzu öldürdü ne düşünürsünüz ? dün haberi vardı 82 yaşındaki kadının bacağını kopartmış kadın 15 küsür ameliyat geçirmiş bacağı kesilmiş. Yazık günah değil mi ? 82 yaşında bir kadın ne yapmış olabilirde köpek saldırıyor ? ufacık el kadar çocuklar öldürüldüler. Çözüm çok basit ve bu birgün mutlaka olacak çünkü toplumu bu şekilde bastırırlarsa sonu iyi bitmeyecek malesef.

  • KaptanExa @kaptanexa

   @orcun Oğuzhan uğura bir yazmış. Bir de köpekler tarafından ölen yaralanan çocukların tweetini at diye. Demediğini bırakmamış adama.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Olay cidden kötü, yanlız mamak olayı ile uğraştıklarını söylemişler. Mamak olayını şimdi okudum. Sokakta gezen başı boş küpeli bir köpeği barınağa götürüyorlar. Bunun neresi yanlış? Sokaklarda ciddi şekilde başıboş köpeklerle doldu. Bu işe düzgün bir yoldan çözüm getirmeleri lazım. Yoksa sokaklarda yürüyemez hale geleceğiz.

 • Batuhan @achfighter

  Bu hayvanların pawguards gibi mecralar yüzünden eziyet çektiğinin farkında mısın?

  Yukarıdaki kötü olay daha sonun başlangıcı. Başıboş köpek sorunu iyice ayyuka çıktı.

 • cestlavie @cestlavie

  Yeni gelen İkinci görüntü beni hayattn soğuttu. 30 yaşımdayım internette tonla iğrenç şey gördüm ama bu ilk üçe girer.

 • Rasko @rasko

  Aslında tam tersi, böyle acılar yaşanmasın diye insanlar sokak hayvanlarına karşı çıkıyor. Bu köpek bu psikopatın elinden kurtulsa açlıktan, hastalıktan veya bir kamyonun aldında kalmaktan kurtulamayacak. Ülke çapında bir kampanya ile hepsinin toplatılıp sahiplendirilmesi, sahiplenilmeyenlerin uyutulması gerekiyor. Bu acıların bitmesinin başka bir yolu yok.
  Sokakta hayvan olmasını destekleyen adam ya bu hayvanların acısından rant sağlayıp cebini dolduruyordur yada süzme gerizekalıdır.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Devlet trt vergisi alacağına hayvan vergisi alsın. %1 vergi falan değil, fatura başı 1-2 lira. Toplasın hepsini bir alana, bölmelerle ayırsın gruplara, kamerayla canlı izleyebilsin herkes. Ne belediyeye yük olur ne de millete eziyet. Bu köpekler kısırlaştırılsın ve isteyen olursa ücretsiz sahiplendirilsin. Bakamayan olursa yine getirsin bıraksın.

 • CimAdam @cimadam

  Yazdım yazdım sildim valla bazılarınız hakaret edilecek kadar bile bir değere sahip değil. Sokaklar güvenli olmasın kimse demiyor ama mantığınızı şöyle özetleyeyim anlayacağınızı sanmıyorum da yine de denemedim demem. Trafik kazasında öldü biri bu arabalar çok kötü hepsini kıralım, hayır kırmayalım diyene de sen git onu trafik kazasında ölene anlat.
  Ölümü savunan yok ya da diğer kötü hadiseleri, kimsenin başına gelmesin umarım da son olur.
  İnsanlıktan yoksun çözüm yolunuzu ve sizleri gördükçe midem bulanıyor sadece o kadar.

 • brcan @brcan

  Bir ülke düşünün arası yok.Ya hiç birşey yapmıyorlar yada ortalığın anasını belliyorlar.İşi bilen adama vermezsen sokak hayvanlarıyla kürekle mücadele eder tabi.Kürek vuranla onu oraya gönderen adam arasındaki tek fark diğerinin torpili olması.

 • çöküş @noisecash

  Siyasal İslamcı tayfanin kalesi degilmiydi bu konya,