Selamlar, benim yaşadığım bir sorun vardı. Kısaca bahsetmek gerekirse router+switch birlikte kullandığımda sorun yaşıyordum. Modemden gelen kabloyu ister router'a takıp, router portundan da switch'e takıyım veya tam tersini yapayım farketmeksizin sorun yaşıyordum. Switch'i aradan kaldırınca sorunum düzelmişti. Ancak bu durum başka bir soruna neden oluyor. Onun detayına girmeyeceğim ama aşağıdaki tipte bir aparat alsam ve bu ikili çıkıştan birini router'a diğerini switch'e bağlasam sorunum çözülür mü? Bu tarz bir cihazın iyisini nereden bulabilirim?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Smaug @smaug

    bu zımbırtıyı tam bilmiyorum ama bunun rj11 versiyonunu biliyorum. onda üç port birbirine paralel bağlı. yani kuvvetle muhtemel bu zımbırtıyı kullandığın zaman yine switch ve routeri birlikte kullanmış olacaksın zira bu zımbırtı tekli taraftaki kabloyu ikili tarafta çipsiz devresiz birebir bakır kablo ile tekrarlamaktan başka bir şey yapmaz. sorununun bir tür uyum, ayar veya arıza olmadığından emin misin? iyisi kötüsü olmaz bunun ayrıca; dediğim gibi eğer rj11 versiyonu ile aynı yapıda ise (ki büyük ihtimalle öyledir) bakır kablo var içinde sadece.

  • Yılmaz Bilgili @ybilgili

    Bu alet ağ kablosunu çoklayamaz, switch yerine geçmez. Router, switch veya kabloda sorun vardır. Önce kablo sonra switch en son router değiştirerek deneme yapın. Sıralamayı maliyete göre yaptım.

  • Dejavu @dejavu

    bu adaptörler ile olmaz.farklı bir switch deneyin.