#GodOfWarRagnarok hikaye olarak çok iyi gidiyor, combat da ilk oyun ile aynı olduğu için zaten muhteşem. Ancak oyun teknik anlamda hayal kırıklığı oldu benim için.

PS5'te kalite modunda oyun max 20 fps gibi. İnanılmaz kötü. İlk oyun düz PS4'te 30 FPS idi ve akıcıydı. Hani görsellik olarak bunun karşılığını veriyor desem performans moduyla aradaki farkı oyunu durdurup incelemeden anlayamıyorsun. Performans modu ise görsellik ve akıcılık arasında çok iyi bir denge sunuyor.

Oyunun karlı ortamlarda geçen ilk bölümü görsellik olarak beni hiç etkilemedi. Sanki DLSS varmış gibi bir buğu kaplı her yer. Doku detaylarına bakayım diyorum yok, doku moku gözükmüyor. İlk oyun gösel anlamda sürekli bana oha dedirtiyordu (ki geçen ay tekrar oynadım PS5'te). Daha sıcak ortamlarda geçen ikinci bölüme yeni geçtim ve henüz orayı oynamadım ama bir tık daha iyi gibiydi sanki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Oyuna bir yama lazım. özellikle bug ve glitch var. Normalde pek izlemem sevmem ama yayıncılardan Dost Kayaoğlunun yayınlarından biraz izledim. Kratos buglu oluyor arada elinden emanet gidiyor. 😀 Mimirin kafayı gırtlaktan tutuyor falan. Halbuki adamın ipi var yani değil mi ? 😀 Eğer PS özel oyunu eski nesle de geliyorsa bilin ki o oyun aslında yeni nesil değildir. Çünkü geliştirici adamı sen eskiye de zorluyorsun. E adam eskiye göre mi yapacak ? yeniye göre mi ? bırak adam yenisine göre yapsın. Bırak artık ps4'ü emekli et gitsin yani artık emekli olsun arkadaş. O zaman ps5'in bir manası kalmıyor zaten donanımı da bu yüzden eskiyor. Şöyle bir grafik ağırlıklı oyun göremedik gitti ya hala ps4 kafasındalar. Ya tamam çok sattı iyi sattı birden kesmek istemiyorsunuz okey anlıyorum da ya elinde zaten mermin sınırlı abicim, microsoft hayvanat gibi karşında ordu olmuş çaren yok yani herifler oyun firması satın alıyorlar yapamıyorlar çünkü bakıyorlar nerede ne var çat firmayı al geç kafasındalar. Herif gamepass diye servisini duyuruyor oradan vuruyor zaten sana e bırak artık eskisini yani. Zaten elinde kısıtlı mermi var adam gibi harca.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   İlk oyunun en sevdiğim yani gerek teknik gerekse gameplay anlamında neredeyse sorunsuz olmasıydı. Her anlamda mükemmellik akıyordu. Maalesef yeni oyunda bu hissi alamadım. Arayüz de ilk oyuna göre kötüleşmiş. Hem karışmış hem o elegant his girmiş.

  • Batuhan @achfighter

   PS5 çıkalı kaç yıl oldu. Artık PS4'e oyun yapmanın bırakılması gerekiyor.

  • Orcun @orcun

   @vitalyscherbo Birde şimdi şu var. İlk oyun 2018 de çıktı iyi hoş. Tamam ama o oyun bütün god of war oyunlarının geleneğini bozdu ve de grafiksel anlamda uçtu uçurdu. Akabinde yani üstüne konacak şey çok az. Bakıyorum mesela silahlar değişmiş geliştirmeler dahada artmış iyi ama kardeşim sen god of warsın ya, senin özün bu değil ki ? ben mesela ilk 2018 de ki oyunu da sevdim oynadım sardı da ama çok ultra detaya girip işte adam kasmalı şunu bunu kasmalı oyuna girince bende film kopuyor. Birde şunu farkettim ana hikaye kratos üstünden yürümüyor. Olur ya hani bir film çıkacaktır başrolu sallıyorum Bruce Willis diyelim, e bakıyoruz filmde bu adam yancı karakter yancı iş olayın bu adamla ilgisi yok sadece ismini kullanmışlar o kadar. Kratosta bu oyunda malesef böyle. Çok sinirimi bozdu oturdum finaline kadar izledim aslında yani yok abicim bitmiş kratos mratos hikaye, oyun tamamen kratos bezemeli soslu bir oyun olmuş. @achfighter Yapılması şart zaten yoksa ps5'in manası yok. E zaten oyunlar 1 2 seneye pc'e geliyor eee niye ben ps5'i alayım ki ? almam.

 • sawgent @sawgent

  Grafikler kötü bence de. Ana karakterlerin dışında diğerlerinin özellikle yüzleri ve saçları göze batıyor. Sinematiklerde giysilerin ve takılı aksesuarların tahta gibi dümdüz üzerlerinde durması gözüme battı. İki yerde gelen yaratık görünmezdi. Vurdukça texture parça parça yüklendi.

  Kum fırtınası olan yerde bir kere çöktü oyun.

 • bozcan @bozcan

  Ben oyunu kalite + vrr açık olarak oynuyorum. Akıcılığı gayet tatmin edici. Performans + vrr yapınca da 120 fps'e göre yolu var.