Xiaomi Mi Smart Airfryer Mini inceleme

#airfryer #xiaomi #inceleme
Ürünü 11gün önce amazondan almıştım. 11 günün incelemesini yapayım:
https://teknoseyir.com/durum/1581504

Öncelikle patates kızartması yaptım yağlı ve yağsız. yağlı daha iyi oluyor ancak orjinal olmuyor pek. hazır patateslerden yaptım bu arada. yine de tadı kötü değil yeniyor.

şunu da belirteyim ürün geldiğinde yaptığım ilk şey yağsız patates kızartması olmuştu. 15dk pişirdim. Ürünün fabrika kokusu patatese sinmişti. ki ben bir deterjanla bir ön yıkama yapmıştım. sonrasında geçti tabi.

ikinci olarak da tavuk kanat yaptım. tavuk kanat için gerçekten 10 numara 5 yıldız. tavuk kanatlarını ütüleyip sucuk tozu ve az yağ ile karıştırıyorum. ve ızgara kısmına dizip 15 dk pişiriyorum. hem etraf kirlenmiyor hem de tavuğun her yeri eşit şekilde pişiyor ve yanmıyor.

sucuk tozu haricinde kekik vs baharatla da denedim. baharatlar tavada yaptığımda yanıyordu. bunda baharatlar yanmıyor. bu yönünü çok sevdim. sağlık açısından özellikle. ayrıca zaman ayarlı olduğu için yakma şansınız yok. atın 15dk pişsin çevirin uyarısını dikkate almasanızda problem olmuyor. her yeri eşit pişiyor. 15dk dolunca telefonunuza uyarı geliyor tamamlandı diye.

hazır konusu da gelmişken uygulaması gayet güzel. uygulamadan duraklatmak ve başlatmak mümkün. çoğu airfryerde bu özellikler bu fiyattaki bir üründe yok...

tavuk göğüs ve sucuk da denedim. onlarda fena değildi ama bir espirisi de yoktu. zaten en büyük espirisi pratik temiz olması. temizliği zor da değil. hatta kirli dursun sonra yıkayın sonuçta dışarıdan görünen bir kirlilik yok 🙂 ben özellikle tavuk kanat yaptığımda bir kaç gün üst üste hiç temizlemiyorum. evet bakteri ürüyor ama sadece çalıştırana kadar 🙂 bekar ürünü sonuçta hiç beni yargılamayın ayrıca kendim yiyorum ölmedim :))

hazır gıda olarak bir çeşit hamurişi denedim. ekmekvari ürünlerde hamuru çok kurutuyor. pek beğenmedim. ama başka şeyler de denemek lazım tabi.

Dün akşam aldığım airfryer bugün öğlen

Dün akşam aldığım airfryer bugün öğlen geldi. Bu kadar hızlı alışverişi zor görüyorum. Kolay gelsin harbi kolay getirdi
BeğenFavori PaylaşYorum yap