2 hafta oluyor, yıllardır kullandığım Mozilla Firefox’u bırakıp ana tarayıcı olarak tamamen Safari’ye geçeli.

Sonuç/gözlem/düşünceler;
- Geçiş işlemi (şifreler, kredi kartları, yer imleri, sonra okunmak için sıra bekleyen sayfalar) aşırı sorunsuz aktardı Firefox ve Safari. (Tabi anında iCloud’a bağlı tüm cihazlarım bu verileri kullanmaya başladı, müthiş kolaylık. Bir yandan da ürpertici)
- Safari eklenti desteği çok yetersiz. Bu şekilde hiç bir zaman tek tarayıcım olamayacak.
- Macbook Pro M1 Pro’da fark edilebilir derecede pil kullanımım sürem arttı. Bunu yazabilmek için bir hafta daha test ettim, Apple optimizasyonu iyi yapmış.
- Firefox->Safari geçişi için 2 hafta alışmaya çalıştım. Günlük kullanım ve ofis işleri için Firefox’suz da oluyormuş. Hayatımda Google Chrome hiç bir zaman ol(a)madı. Android kullanırken bile Samsung tarayıcısı veya Firefox kullanırdım.
- Web 3 için cüzdan eksikliğini hissettim. De-Fi’de aktifim ve NFT traderım, bu konuda web 3 cüzdanlarım için Brave kullanmaya devam edeceğim.
- Firefox’u galiba mac’ten (hayatımdan) sileceğim. Bu benim için hayatımdan Windows’u çıkardıktan sonra rahatlatan ve en çok duygulandıran alışkanlık olacak galiba. 🥲
- Son olarak Safari’de yer imlerini yazı yerine sadece icon yapamama olayı sinir bozucu, buna alışamadım. Yıllardır alışıla gelmiş icon setlerimi özlüyorum.

#tarayıcı #safari #firefox #mozilla

BeğenFavori PaylaşYorum yap