Bu oyun işlerinden pek anlamayan birisi olarak izninizle bir sorum olacak. Benim MX250'li laptop'a Valorant kurdum, ayarları kurcalaya kurcalaya oynanabilir fps değerleri almayı başardım. Poligonda biraz alıştırmadan sonra deathmatch atmaya başladım ama doğru düzgün hiç adam vuramıyorum, önce görmeme rağmen anında indiriyorlar beni. Bu mouse fps oyunu oynamak için fazla mı ağır kaçıyor acaba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali @norego

  Ben de mx master 3 kullanıyorum. Ağırlığı bana göre çok ideal ve fps oyunlarında çatır çatır indiriyorum milleti. Fareyle alakalı olduğunu sanmıyorum

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Ağırlık kişisel mesele. Bu fare ile de oynanır. Şahsen ben de oynayamıyorum bu kadar ağır fare ile. SteelSeries Aerox 3 Wireless kullanıyorum. 59 gram. Düşük dpı ile yüksek ivmeli hareketler yapmak çok daha rahat. Yüksek ivmeli hareketler için de zaten yüksek hızlı sensör ve bağlantı gerekiyor. Kablo şart değil ama bluetooth kurtarmıyor tam olarak.

  • Serdar @seac

   Silahı adamlara doğrulturken falan sanki mouse'u kaldıramıyorum gibi bir his oluşuyor.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @seac kahdırma ihtiyacı hissediyorsan zaten direkt giriş seviyesi hafif kablolulardan al. Wireless pahalı olur dersen.

  • Serdar @seac

   @ardazeytin Demek istediğim aslında tam kaldırma değil aslında, sağa veya sola sürüklerken bir ağırlık hissi var. Sanki bir anda ivmeleniyor ve zor durduruyorum gibi. Kablosuz düşünmüyorum zaten, Rivals 3'ü gözüme kestirdim şimdilik.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @seac o hissi biliyorum. Benim masamda da mx ve aerox 3 mevcut. Aerox mermi gibi net ilerlerken mx aheste ve rahat ilerliyor. Öte yandan gaming fare de günlük iş için yeterince konforlu değil. İkisini tek seferde çözen fare yok. Olsa da iki ayrı profil gerekiyor.

  • Serdar @seac

   @ardazeytin Zaten belirttiğim gibi öyle çok oyun oynayan birisi değilim, o yüzden ayrı olması pek sorun teşkil etmiyor benim için. MX bana günlük kullanım için de biraz ağır geliyor ama konforu çok iyi. Normalde hep küçük mouse kullanırdım, bu bana hediye geldi, kullana kullana alıştım artık. Şimdi bozulursa yenisini de alamam, fena uçmuş fiyatları 😀

 • Ekrem @huseyinekrem

  Valorant oynaması basit bir oyun. Hiç öyle CS gibi önce durayım, sonra nişan alıp sıkayım yapmaya kalkmayın. Vandal alıp koşarken sıkmaya başlayın, tabi o arada da durun 😀 Kafa hitboxları da büyük baya...

  • Serdar @seac

   CS zaten hiç oynayamıyorum ben. Kamera hareketleri falan bir garip geliyor, anında midem bulanıyor. Twitch'de izlerken fark ettim, bunda olmuyor diye bir indirip deneyeyim dedim, cidden de denedim öyle bir şey olmadı. Halo yayınlarını falan da izleyemiyorum mesela, onda da durum aynı.

 • sawgent @sawgent

  Gaming Mouse lazım sana. Arka arkaya headshotlar gelir o zaman 😛

  Ağırlığı denemek gerekli. Ben Performance MX kullandıktan sonra hafif olsun diye G900'e geçtim. Dünya varmış dedim. Sonra daha da hafif olsun hem de diğer makinada sabit dursun diye G302 aldım. Yok gibi birşeydi. Ama fazla kullanamadım. Kutusunda duruyor.

 • Root61 @root61

  Ben mi yanlış düşünüyorum yoksa arkadaşın anlattığı daha çok ping sorununa mı benziyor?😀 Sen önce gördüm diye düşünüyorsun ama durum hiç de öyle olmayabilir😀.

  • Serdar @seac

   Ping değerlerim iyi. Adam önümden geçip giderken görüyorum mesela, ben hareket halindeki adamı mouse ile takip edene kadar adam beni fark edip vuruyor. Ping olsa bile vurulur yani adam o derece başka yöne bakıyor. Tabi benim beceriksizliğim de var biraz ama mouse yeterince seri hareket edemiyormuş gibi hissediyorum ağırlıktan.