arkadaşlar yaşım 25 olduğundan bilmiyorum eskiden de bu lgbt bireylere davranış böyle miydi ? bülent ersoy vb. bir kaç sanatçı var ve insanlar sevmiş... yoksa batı lgbt sözcülüğü yaptığından beri mi bizdeki bu rahatsızlık. şuan genç lgbt bir sanatçı olsa yerin dibine gömerler belki konsere izni vermezler 😀

#konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sayit seyhan @seyhansayit

  Medeniyetten gittikçe uzaklaşıyoruz. Durum bu.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  O durum ile bu durum farklı ama bu durum için yapılanlar da hoş değil. Yani, mesela lehte/aleyhte mitinge çıkmak da çok hoş bir şey değil, kanımca. Bu konuların daha makul bir çerçevede konuşulması gerekir.

 • AAY @ademalp

  Daha önce de benzeri bir yorumda bulunmuştum. Bunlar nasıl bir oluşum. Trilyon dolarlık koca firmalar logolarını rengarenk yapıyor. Benim kişisel alanıma dokunamazsın deyip kişisel alanını benim gözüme sokamazsın. Mavi istiridye barının yerini bilmek zorunda değilim isteyen gider 😉

 • Johan @johan28

  Ülke nefret dolu olan bu.

  Bazıları da kıskançlıktan yapıyor

 • geralt @geralt

  Eskiden dizilerde de o insanlar ile rahat rahat dalga geçilir hatta aşağılanırdılar. Bugün herhangi bir dizi de LGBT eleştirisi bile yapılsa güme giderler.

 • sawgent @sawgent

  Ünlü insanlar zaten dokunulmaz oldukları için başlarına birşey gelmiyordu. İlk zamanlarında onlar da çok eleştirildi. Halk arasında da onlardan nefret edenler hep vardı.

  Eskiden bu tercihe sahip insanlar sessiz sedasız kendi hallerinde yaşamaya çalışıyordu. Kulağına küpe takan erkeklerin dövüldüğü, öldürüldüğü zamanlar da oldu. Ülkede yobaz hep vardı, bundan sonra da olmaya devam edecek. Son dönemde ise "Sosyal Adalet" adı altında gereğinden fazla insanların gözüne sokulduğu için normalde rahatsız olmayan kesimden bile tepki toplanmaya başlandı. Eskiden kendilerini baskılamak zorunda kaldıklarından şimdi bu akımla beraber seslerini gereğinden fazla da çıkartmaya başlayanlar olunca iyice dikkat çekmeye başladılar.

  Özetle önce LGBT olmayanlar aşırıydı şimdi yer yer LGBT'ler ve destekleyenler de aşırı. Karşılıklı çekişiyor belli gruplar. Dünya üzerinde bu tarz çatışmaları destekleyen ve pohpohlayan taraflar hep olmuştur. Sadece cinsel yönelim anlamında değil, inanç, ırk, coğrafya, renk vs gibi nemalanacak çok yer var.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  LGBT bireylere negatif yaklaşım yok, sıkıntı bunun reklamı yapılır hale gelmesi. En LGBT firma, dizi, film biziz modunda olmaları can sıkıcı. Durum o hadde geldi ki, pembe pelerinli "nazik" Gandalfın olduğu, Aragornun zenci olduğu yeni bir dizi/film çıksa millet "Zuper, yeeeahhh" diyecek. Kardeşim bunu yazan adam, bunu böyle tasvir etmiş, sanata saygıdan bahsediyorsun, kitabı yazan adam en büyük sanatçı bu üründeki, adamın düzenine niye saygı duymuyorsun?

  Ha illa LGBT ve zenci olacaksa Orcları zenci yap, çirkin hobbitlerin de bir kaçı lgbt yap çok daha yakışır.