https://twitter.com/nvidiageforcetr/status/1573993521090027520?s=20&t=fjPj_f-KnJE5eCznp04oEw
Halen Dlss off vs Dlss 3 artışı paylaşıyorlar. İncelemeler çıkınca sağlam gömülecekler gibi, 4090 neyse fazla zam almadı ama 4080 e iyi çakarlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arasaka @protego

  Şu bir gerçek artık, oyunların geleceği DLSS ve FSR'da. Bunlar olmadan 4K'da Ultra ayarlarda düzgün fps veren kart sadece en üst kartlar. Evet kartlar gelişiyor ama oyunların grafik kaliteleri de gelişiyor, o yüzden bir yerinde sayma durumu oluştu. İşin içine Ray Tracing'i de katınca 4K'nın altından kalkabilen kart yok. Ufukta 8K gözüküyor yavaş yavaş. Gerçekçi olmak lazım, grafik kalitelerinin gelişimi ekran kartlarının gücüne bağlı. Bugün grafik kalitesinin daha hızlı artmasının önündeki tek engel kartların gücü. DLSS ve FSR bu sorunu çözüyor ve fark edilir bir grafik düşüklüğü de olmuyor. Bu yüzden DLSS ve FSR'ın gelişimi çok önemli. Bu teknolojiler sayesinde grafik kaliteleri ciddi bir şekilde artacak. Hatta belki 10 sene sonra, muhtemelen bunları oyunların direkt içine gömecekler, açıp kapama olayı da olmayacak. Nvidia'ya söylenecek çok şey var da, bu konuda değil. Tabi DLSS 3!ün sadece 4xxx serisine gelmesi ayıp o ayrı konu

 • anıl @anil_

  RTX de açık ama. Hem RTX olsun hem de yüksek fps olsun denirse DLSS mecburi gerekiyor demek ki. DLSS 3'ün sadece 4000 serisine gelecek olması ise saçmalıkların daniskası.

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  sadece 4 bin serisine özel olması saçmalığı yüzünden almam. dlss4 te 5 bin serisine özel olur ve 4 bin serisi elinde patlar.

 • Cenk Akay @cenk_akay08

  Bu yeni nesil FPS ile kafayı bozmuş. Bana 30 bile yeterli.

 • N Ziya Çeliksu @ziya-celiksu

  Çoğu kişi vurgulamak istediğim noktayı anlamamış. Dlss gereksiz demedim veya olay illa bu fps yetmiyor değil, şu an bize dlss 3 pazarlaması yaparlarken sanki daha önceki dlss yokmuş gibi davranıyorlar. Sen dlss 2.3 ile karşılaştır o zaman anlayalım gerçekte ne kadar performans artışı getirdiğini, şu an 4090 fazla zam almadığı için iyi bir kart olacak gibi duruyor ama 4080 muazzam zam ile geliyor ve o fiyat artışına paralel performans artışı olmayacak gibi, sonuçta eski kartında dlss i var ama sanki dlss önceden yokmuş gibi davranılıyor.

  • N Ziya Çeliksu @ziya-celiksu

   Ayrıca başka yerde yazdığım şeyi tekrar yazıyım. Bakın sol tarafta rt açık olmasına rağmen rtx off yazısı duruyor ve daha büyük şekilde, bu da ayrı bir kandırma şekli, bu şekilde sol tarafta açık bir şey yokken o fps değeri veriyor ama sağ taraf herşeyi açmışken o kadar yükseliyor gibi düşündürmeye çalışıyorlar. Tam adam kandırma reklamcılığı

 • cgdincer @cgdincer

  Günü kurtarma çabaları. Bunların gelecekte yeri yok.

 • ApoNSHeLL @aponshell

  Bu dlss bana gsync gibi gelmeye başladı artık baştada illa çip lazım diye diretti freesync olunca vazgeçti biraz zaman geçince bundanda vazgeçer tepkiye bağlı çalışıyor güven hissetmiyorum.