#MSI Z16 #servispoint #VatanBilgisayar

Daha önce konudan bahsetmiştim, mümkün olduğunca kısa tekrardan aktarayım...

MSI Z16 almaya karar verdim, ilk baktığımda 30-35 arası olan fiyatlar, nasıl oldu ne ara oldu ise 60 ve üzerine çıkmıştı... Bende ikinci el bakmaya başladım. Sarı siteden seçenekler arasında takılırken 🙂 garantisi var ama faturası yok seçeneklerini eledim (hediye gelmiş vs (keşke bize de gelse). Faturası olan bir tanede anlaştık gittim elden bakarak aldım. Eve geldim ve ekranda muhtelif zamanlarda çizgiler çıktığını fark ettim:( Detaylar diğer postda olduğu için devam etmeyeyim:)

Cihazı elden servispoint e teslim ettim. Teslim ederken bayağı detay vermiştim (video ss vs). Teslim ettiğim gün servisten B** bey arayarak ekranın pert olduğunu değişim hakkımın olduğunu (cihaz 4 aylık) söylediler bende kabul ettim. Bir kaç gün içinde değişim belgesini mail olarak gönderdiler. (bu arada şarj cihazı ve kutusunu istediler)

Belge ile vatan bilgisayar altunizadeye gittim, orada da B** hanım yardımcı oldu, biraz uzun sürse de (topkapı dan cihaz geldi vs) bugün sıfır kapalı kutu cihazı teslim aldım. Bu arada arızalı olan satıcının şirketine fatura edildiği için iade faturası istediler ve yeni cihaz için bugün tarihli yeni fatura kestiler yani garanti de sıfırlanmış oldu.

Toplam servis değişim süresi 8 gün sürdü, daha kısa sürse daha iyi olurdu ama 🙂 buna da şükür...

@norego
@orcun

BeğenFavori PaylaşYorum yap