iOS 16 sonrası SE 2020 nin pili çok çabuk bitmeye başladı. Benzer şeyi yaşayan var mı? Örneğin 10 dk video izleyince (Wi-Fi ve Bluetooth kapalı) hemen hemen %8-10 şarj gidiyor. Valla 6 gibi oldu telefon. Bir de soğudum ki anlatamam.

Ek: köydeyim ve evdeyken telefon çekmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Normal ya apple böyle her güncelleme sonrası bir miktar eski cihazların pili düşüyor. Hani ben hiç görmedim yani ya ben iphone 6'a ios 12 yükledim valla ios 8 zamanlarındaki gibi pili gidiyor diyen ? yok yani öyle bir dünya. Ha ama şöyle yapabilirsin garantisi varsa pilde de servis vs yazıyorsa yada yüzde 80 ise o pil zaten nanay, bir değiştirt olmadı garantisi bittiyse dejileyip geçebilirsin ?

  • s1234 @s1234

   %87 de. Yıl sonuna kadar umarım servis yazısını çıkartabilirim 🙂

   Benim gıcık olduğum şey 6 da süreç daha uzun sürede gerçekleşmişti ki işlemcisi vs çok zayıftı. Se hızı vs gerçekten çok fazla. Pili anca manipüle ederek bu kadar hızlı bitirilebilir. Gıcık olduğum, soğuduğum nokta bu.

  • Orcun @orcun

   @s1234 Birde 6'a rağmen işlemci de güncellendi donanımda yükseldi ama güç tüketimi arttı. Verimlilik okey çok daha iyileşti ama pil kapasitesi neredeyse aynı kaldı. E şimdi 2020 lerdeki telefon kullanımıyla iphone 6 dönemi de bir değil aslında sosyal medyası video içerikler çok daha fazla. Apple mutlaka her güncelleme de bunu az az tırtıklayıp yapıyor. Iphone 11'in pili mesela çok iyi giderdi sorna sonra bu üstüne 2 3 tane ios yedikçe şuan o bile pek iyi değil. Birkaç arkadaşım yükledi ios 16'ı hani yaka silkiyorlar. 😀

  • Issız_adam @systemnet

   Normal çünkü teknoloji gelişiyor özellik geliyor bu özellikler de güç harcıyor

 • TongYabguHan @tongyabguhan34

  Şirket telefonu se benimde. Baya az kullanıyorum ama performs düşüşü net oldu bende de pilde.

 • Alamancı Scan @alamanciscan

  telefon çekmiyorsa şarjı emer hocam normal

 • Cirrus @fatihgulcicek

  Tıpkı İPhone 4, 5 ve 6 serisi gibi klasik iPhone modeli bu. Pil ömründen pek bir şey beklememek lazım. %100 pilde bile hücresel açık şekilde 3-5 saat arası ekran süresini anca verir. Pil yaşlandığında süre tabi daha da düşecek. Klasik modeller zaten aktif kullanımda 2 yılda bir pil değişimi ister.