Binamızın önündeki 2 adet sokak lambasından biri bir araçlık boş alanı çöp ediyor, diğeriyse bahçenin tam ortasına denk geldiğinden oldukça çirkin görünüyor. Yer değiştirme talebinde bulunduk masrafları siz karşılamalısınız dendi bize Ayedaş tarafından. Çok saçma değil mi bu durum? Başka bir çıkar yolu yok mudur sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • brcan @brcan

  Kendi mülki sınırlarınız içerisinde olsa beklentiniz doğru ancak kamuya ait noktada keyfi yer değişimi isterseniz ücretini istemeleri normal, sonuçta özel şirket.Ha ne olur mahallece belediye ile görüşürseniz belki belediye masrafları üstlenip yer değişim sağlatabilir.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   Aslında eskiden öyleydi. Eski binamız yıkılıp yenisi yapılmadan önce arsa sınırları içerisindeydi. Sonrasında yeni bina yapılınca yola pay falan verildi, direklerin denk geldiği bölge kamuya kaldı. Hayır yani benim anlamadığım şey direklerden birini 2 metre sağa dikse, direk iki arsanın ortasına denk gelecek, problem kalmayacak. Sen ne diye benim arsamın tam ortasına iki tane dikersin ki.

  • Fullmoon @dolunay

   @emir-akdemir Olan olmuş, şu anda isteğiniz tümüyle keyfi görünüyor, neden olarak 'oldukça çirkin görünüyor' diyorsanız karşı tarafın bu işe para vermemesi çok saçma değil. Keşke yapsalardı ama yapmamaları 'çok saçma' değil.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   @dolunay Tümüyle keyfi derken? Otoparkın ortasında direk var, araç sokamıyoruz. 😀 Yıllar önce direkleri diken ekip çok azıcık kafayı çalıştırsaymış ikisine de gayet mantıklı yerleşimler bulabilirlermiş. Şimdi bu hatalarını ben ödemek zorunda değilim. Ama bu ülkede herhangi bir şekilde mantık aramak hata zaten. Estetik kaygılara girmiyorum bile, "keyfi istek" oluveriyor hemen. Bize müstahak.

  • Fullmoon @dolunay

   @emir-akdemir Teknik olarak keyfi bir istek 😀 mantıklı olması başika birşey. Keşke yapılırken müdahale edilebilseymiş.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   İşlerine nasıl geldi ise öyle dikmişler; biz de Turkcell/SO'yu yıllarca apartmana sokmadık. Çünkü özellikle uyarmamıza rağmen, yazın kimse yok iken logar kapağını İNATLA apartman kapısının önüne açtılar; bir şey olsa apartmana girip çıkamayacağız.

 • Johan @johan28

  Bizim de zamanında koyulmuş trafo sorunu olmuştu. Enerjisa araziyi gösterin biz taşırız dedi ama sıkıntı şu her yer değerli arazi. Belediye ile görüştük onlar da olumlu dönüş yapmadı. Sonra belediye ile kendi aralarında halletmişler.