The Predator herhalde bir serinin olabilecek en leş leş leş ötesi, o serinin adeta tabutuna çakılmış kallavi bir çivi tadında olan devam filmidir.

oysa Predators ne kadar güzeldi, ilk filmdeki tadı ziyadesiyle verebilen enfes bir yapımdı. (Adrien Broody'ye rağmen)

yazık, hepi topu birkaç dakika Yvonne Strahovski gösterip bir de üzerine Olivia Munn'u da gizli başrol yaparsak bu işi kotarırız demişler ama olmamış. olmamışın ötesinde, hani bile isteye ancak bu kadar zarar verilebilirdi.

son sahnedeki gudiklikler itibariyle de zaten bir daha geri dönüşü olmaz, toparlayamazlar. ancak ilk filmi yeniden çekerek şöyle kallavi bir reset atmaları lazım -ki onu da yapmazlar zaten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Root61 @root61

  The Predator (Prey ya da Skull diye de geçiyor) çok sıkıcıydı. İleri sara sara izledim. Ben ilk filmi de hani öyle beğenmemiştim ama bu kadar sıkılmamıştım. Benim en çok sevdiğim Alien vs. Predator (2004) olmuştu. Hem Alien'i hem Predator'u izleyip nostalji yaptıktan sonra izlemiştim yakın zamanda.
  https://teknoseyir.com/durum/1557746

  • UnicornKnight @unicornknight

   yok Prey değil benim dediğim, Prey sırf televizyon (aslında Streaming Service) için yapılmış bir iş oluşuna rağmen sinematografik olarak şahane iş aslında.

   lakin evet, temposu böyle bir yapımdan beklenilmeyecek denli düşük. bir de teknoloji itibariyle de her iki tarafından daha primitif olduğu bir çağı konu aldığı için (ki aslında burada bir çelişki var, zira Predator'lerin çok eski çağlarda insanlığın uygarlaşmasına katkı sağladığı hatta bunu doğrudan sağladığına dair bir şeyler gösterilmişti AvP'da) pek o izlek heyecanına kapılamıyor insan.

   2018 yapımı rezalet benim bahsettiğim, zaten Ekşi'deki başlıkta da filmin promosuna dair acayip bilgiler verilmiş. yönetmenin sübyancı olduğu ortaya çıkmış, oyuncular gala da dahil hiçbir etkinliğe katılmamış (Olivia Munn haricinde) vs vs. keşke çıkıp "biz bunu yaptık ama siz bunu hiç olmamış varsayın" diyerek hiç yokmuşcasına seriyi doğru bir yönde devam ettirseler.

   çoğu insan ayılır bayılır ama ben Danny Glover'lı 2. filmden de hazzetmem, dönemin topten aksiyon filmlerini (işte Cehennem Silahı'ydı, ne bileyim Zor Ölüm'üydü vs) tiye alan garip gudubet bir havası var onun da, kara mizah soslu noir hava vereceğiz derken batırmışlar açıkcası.

 • Joe @joe

  bence de çok kötü bir film.

 • cgdincer @cgdincer

  Tamamen sjw filmi, kadınlar isterse her şeyi yapar.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Bu serinin en güzel filmleri Arnold ve Glover'ın oynamış olduğu filmlerdir. Diğerleri idare eder veya çerez niyetine seyredilir.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Filmi izlemedim, fragmanda direk dedim hs. Ordan. O kadar da değil