Şimdi merak edenlere açıklama yapalım. @temp sağolsun aracı oldu baya ilgilendi. Pazartesi günü kısmetse bizim işle ilgilenen avukat için vekalet vereceğim, avukatta icra işlemlerine başlayacak. Normalde hiç değmiyor ama benim sıkıntım teknobiyotik isimli firmanın tüketici haklarına kararına uymamasıdır.

Nasıl uymuyorsun ya ? böyle birşey mi var ? sen Türkiye Cumhuriyeti'nin içinde resmi yasal yollardan satış yapan bir firmasın ? ne olursa olsun ya karar 1 kuruş dahi olsa senin onu uygulaman gerekiyor.

Ha ürünü kalkıp başka satış sitesi üzerinden 15 liraya o zaman listelemeyeceksin değil mi ? akıl var mantık var ya ? ha velev ki hata oldu, olabilir ama o süreçte ben satın almışım sen beni 3 gün bekletiyorsun ara bari söyle ya çok mu zor ?

Ararsın tüketicini '' BEYEFENDİ BÖYEL BÖYLE TEKNOBİYOTİK ADINA ARIYORUM BÖYLE BÖYLE SİPARİŞİNİZ VAR AMA YANLIŞ FİYAT GİRİLMİŞ KUSURABAKMAYIN ÖZÜR DİLERİZ SİPARİŞİ İPTAL ETMEK DURUMUNDAYIZ '' dersin en azından tüketiciye bilgi verirsin ? ne kadar zor olabilir yahu ? nesi zor olabilir ? sen çat diye 3 gün beklet sonra zart diye iptal et haber verme vs. böyle bir dünya yok. Ha mağdem Tüketici Hakları firmana uymuyor uyuşmuyor kendine zarar oluyor vs. olabilir ama o zaman da Türkiye Cumhuriyeti içinde de satış yapmayacaksın ya ?

Hani zannediliyor ki ooov 15 lira sallayalım uğraşmaz zaten tüketici vs nasıl uğraşmaz ya ? 1 kuruş olsa da haklıysam yemin ediyorum gene uğraşacaktım. Aynı şekilde akışta Seçkin arkadaşımızda da aynı sıkıntı oldu. Adam thh kazanıyor adamda ücreti eksik yatıyor neymiş 80 lira kargo bedeliymiş ondan kesmişler vs olacak iş değil. Neyse bakalım vekaletten sonra kendilerine 15 lira için icra kağıdı gidince anlarlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • emrebn @emrebn

  İyi yapmışsınız. Konuya çok vakıf değilim ama firmaların bu tutumda olmasının en büyük nedeni insanların küçük rakamlar için uğraşmaya değmeyeceğini (aynı şeyler küçük/adi suçlar için de geçerli) düşünerek firmaların küçük hinliklerle müşteriyi mağdur etmeye devam etmesi. herkes hakkını almaya çalışsa ve hukuk sistemi de buna müsait olsa firmalar eminim bu tür hinlikler yaparken düşünmek zorunda kalacaklardır. süreçten haberdar edin mutlaka.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  Konuya ortadan girilmiş pek anlamadım 15 lira deyip de kandırdılar mı ?

 • Halil @hcaktuna

  Açıklama gibi başladın sinir harbi ile sonlandırdın.

 • Ş.A.Y. @sahin

  Bunlara böyle yapmak lazım. Tüm işlemlerinizi avukatla yapın ki iki kat girsin 😌 2 yıl önce falan babamın Koton'dan aldığı mont için para iadesi kararı çıktı. Firma karara uymamakta ısrar edince avukatla icraya verdik, 250 lira için ilgili şubenin tüm araçlarına idari tedbir konmuştu. Çok keyifli oluyor 🙂

 • Orcun @orcun

  Bu arada Seçkin dedim ama kullanıcı adı yanlış hatırlamıyorsam @scknn idi. 😀

 • Alpi Ironside @alpi350

  Teknobiyotikte oldukça uyguna High Power'ın PSU'su vardı. Bu sebeplerden dolayı almayı çekindim hep. Şimdi o da pahalandı gerçi.

 • Alpi Ironside @alpi350

  @orcun Sırf bunlara puştluk için Amazon üzerinden ürünü alıp sonrasında kabul etmeyip geri mi göndersek. 😁
  Görsünler kargo ücretini.

 • ilker @gilker

  kapalı çarşıdan adamın biri swatch saat alıyor saat su geçirmemesi gerekirken içine su kaçıyor haliyle değişim istiyor. Tabi bizim uyanık bayi kullanıcı kusuru değiştiremeyiz vs diyor adamda isviçreye durumu izah eden bir mektup yazıyor. Swatch ta satıcının bayiliğini elinden alıp müşteriye 2 adet aldığı saatin 1 üst versiyonunu gönderiyor.

 • txt @txt

  Son 2 mesaj şaka gibi ? Buradan ürün falan alınmaz.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  bu ne la ergen dövüşü gibi, teknobiyetik artık benim aklımda böyle kalacak.

 • Orcun @orcun

  @scknn Youtube'da cpu testleri yayınlıyorlardı. Bende altına tamam güzel test ama online oyunda test etmiyorsunuz ki ? bf testi var ama single player, yani dedim böyle farkı ortaya çıkmaz ki ? güncelleyin diye normal yazdım. Gelen cevap bizden iyi mi bileceksiniz online da da bu fps'i alıyor v.s vs. en sonda da mevzu büyüdü altında 50 60 yorum oldu yorumları da sildiler. Haliyle insan bileniyor yani ? sen niye tüketicini cahil yerine koyuyorsun ki ? ki online oyunlarda deneseler ki denemişlerdir fark ortadaydı. Ondan sonra bakıyorum bütün yorumları böyle bunların, e senin yaşadığın mevzu vs. ben normalde uğraşmayacaktım bu kadar, ama işte bilendim bilendim bilendim üstüne de haklı olunca haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa iş değişir abicim.

 • Orcun @orcun

  @scknn Hayır yani bu kadar inat işte diretme nedir ya ? kardeşim yanılabilirsin ya ? çok böyle kötü birşey dünyanın sonu değil ki ? ergen 13 15 yaşındaki çocuklar gibi bu drama nedir ? gerek yok. Zaten haksızsız birde üstüne tüketiciye afedersiniz salak yerine koyuyorsanız bir oturup düşünmek lazım. Şimdi ben bu firma hakkında video çekebilirim forumlarda ekşi dahil heryerde anlatırım yazarım vs. adam beni 2 3 günü mahkemeye verecek firmamızı kötülüyor vs vs diye yalan mı ? yoksa sosyal medya çok güçlü bir araç yani değil mi ? böyle yaptıkça işte tüketici ne olacak bilinçlenecek ve seni doğal olarak tercih etmeyecek. Sistem alacaktı bir arkadaş daha geçen ay oldu bana teknobiyotik linkini attı abi alıyoruz dedi okeysen dedim dur ya kattiyen alma 28 küsür bin lira mıydı neydi sistem dedim dur ya allah aşkına dur alma, başka siteden başak yerden link attım onu aldılar daha iyi sistem biraz daha pahallıya geldi ama ssd ve kasası daha iyiydi aldılar kullanıyorlar. Şimdi adam bana sormasa gidecekti o siteden alacaktı belki sorun da yaşayacaktı veya yaşamayacaktı e adamlara para kazandıracaktı ne oldu ? adam bana güvendi alma dedim açıkladım ve almadı.

 • Orcun @orcun

  @scknn Çevremde kim soruyorsa bana ben o siteden birşey aldırtmıyorum. Kendim kasa zamanı bunların gittigidiyordan da satışı vardı dedim ki sıvı soğutma alayım, 600 liraya 240 mm radyatörlü silverstorne miydi neydi ? ya ürün geldi okey tamam taktım pompa motoru tatatatata dizel araba gibi ötüyor sorunlu bozuk mal iade için hiç satıcıya uğraşmadan araya gittigidiyoru koydum ki o dönemde kazandıran kulüp mü neydi ona üyeydim yani 2007 yılındaki üyelik zaten vardı o dönem hiç gittigidiyor bana bir kod verdi dedi bunla yollayacan yolladım herifler teslim alıp almadan bekletmeden çat diye paramı geri iade etti. Başka sitede olsaydı n11 trendyol şu bu vs denecekti ki yüzde yüz eminim '' GARDAŞ AÇMIŞSIN KURMUŞSUN DENEMİŞSİN 2. EL ÜRÜN OLDU İADE ALMAM TAMİRE VERECEM 20 İŞ GÜNÜ BEKLEYCEN ONA GÖRE '' diyeceklerdi.