Webos LG TV’de olup da Android TV’de olmayan bazı özellikler: (Aşağıdaki maddeler 4 yıllık LG televizyonumda var, güncel TCL 65C728 model Android TV’de yok)
1- Youtube oynatma hızını kontrol edemiyorsunuz. 10 senelik telefonda bile yapılabilen özelliği güncel televizyona koymamışlar. Rezillik.
2- Airplay resmî olarak yok bu yüzden iPhone ekran yansıtmayı yapamıyorsunuz. 3. parti uygulamalar var ama hem zahmetli hem stabil değil. Apk yüklemek istemiyorum.
3- Youtube’ta iki farklı hesap açıp hesaplar arası geçiş yapamıyorsunuz. Oturumu kapatıp diğer mail ile açmanız gerekiyor. LG’de istediğin gibi hesaplar arası geçiş yapılabiliyordu.

Android alayım özgür olur her özellik vardır webos kullanmayayım artık dedim, hatalı bir düşünceymiş. Şu basit şeyler bile can sıkıcı. Android tv pişmanlıktır. 😀 (Apk yükle vanced kullan falan demeyin Premium aboneliğim bile var, apk istemiyorum)
Görüntü kalitesini tam olarak anlayamadım hâlâ, bulanık gibi görünüyor uzak çekim sahneler. Elle ayar yapmak gerekiyor epey kurcaladım internetten de rehberlere baktım ama tam bir sonuç alamadım, eğer görüntü kalitesini de düzeltemezsem Amazon’a iade edeceğim.
#tcl #tv #androidtv #webos #android #lg #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap