Amoled ekranlardaki yanma ( hayalet ekran ) sorunu çözüldümü ? Eskiden böyle bir sorun vardı ekranda uzun süre bekleyen bir görüntü olursa hayalet şeklinde izi kalıyordu ekranda. Hala var mı çözüldümü?
#TeknoYardım #amoled #android #Samsung #xiaomi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Var ve çözümü yok. Ha ama yazılımla vs hileyle piksel kaydırma gibi gibi şeylerle bunun önüne geçilebiliyor. Özellikle oled tvlerde böyle cambazlıklar var. Telefonda ama pek öyle değil.

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Maalesef hala var. Ben korka korka aldım Samsung M52'yi, ilk Amoledli telefonum. Önceki IPS telefonu sürekli en yüksek parlaklıkta cayır cayır geziyordum bunda hep otomatikte yanma olmasın diye. 4 aydır falan kullanıyorum şimdilik bir leke yok ekranda. Umarım daha da olmaz çünkü çok can sıkıcı bir şey Amoled yanığı.

  • Orcun @orcun

   Full parlaklıkta uzun süre + şarjdayken oyun falan oynarken kullanmazsan yıllarca gider. Bende s20 fe mesela 1 sene oldu olacak bir yanma ghosting vs yok. Hatta benim amoled ekranlı hiçbir telefonumda yanma da olmadı.

  • Suicide @suicide

   en fazla saat, cekim gucu vs. nin bulunduğu bolge bir miktar soluyor onun disinda zaten telefonda hangi goruntu saatlerce ayni sekilde kalacak ki? son 6 senedir falan amoled kullaniyorum ve kayda deger hicbir sorun yasamadim. korkacak bir sey yok, ilk amoled olan telefonum hala cayir cayir calisiyor.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   @orcun İşte parlaklığı kendisi ayarlıyor. Ben çok nadir müdahele ediyorum parlaklığa. Dışarıda kaldığım süre boyunca mecbur fullde, karanlık tema açık o kurtarıyordur biraz. Oyun komple yok telefonda, şarjı da sadece geceleri takıyorum. İyi iyi, güvenli bölgedeyim. 😀 @suicide Ya işte milletin haşat olmuş Amoled telefonunu görmekten içimde korku oluştu. Bilinçli kullanıcıya denk gelmedim hiç çevremde. Arkadaşımın ekranına Whatsapp ve Samsung klavye yapışmıştı, öyle geziyor hala. 😀

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   Son 12 yıldır falan amoled ekranlı telefon kullanıyorum hiç kafaya takılacak bir şey değil. Çok parlak ve sürekli aynı görüntü kalmıyorsa yapışması çok çok çok zor. Ben kendim aşırı parlak sevmiyorum genelde kısarım parlaklığı bunu da belirtmek isterim.

  • kizilsakal @kizilsakal

   @orcun yanması için en yüksek parlaklıkta bir görüntünün sabit kalması mı lazım. Aniden herhangi bir görüntü yanmıyor yani.

  • Orcun @orcun

   @kizilsakal Aynı görüntünün telefonun ekranında ne kadar uzun süre kalırsa o pikselde leke kalıyor, piksel sabit hep o rengi vermeye başlıyor. Mesela instagramın logosu klavye bunlar yapıyor. Ama işte telefonu ısıtıp full parlaklıkta kullanırsanız uzun süre bu daha çok hızlanıyor. Mesela ts'de birisi vardı mi 9t pro sahibi ama adam full şarjda hep full parlaklıkta + oyun oynuyormuş sonra amoled 6 ay da mı ne yanmıştı akışta paylaşmıştı. Bunu şöyle de kandırabilirsiniz arada gece karanlık modunda kullanın bazen normal modda vs. devamlı aynı arkaplanı kullanmayın değiştirin, ufak ufak tüyolarla yıllarca sorunsuz takılırsınız.

 • sawgent @sawgent

  Onun olmaması için AMOLED'in değişmesi ve gelişmesi gerekli. Henüz bir gelişme yok. Piksel kaydırma sistemleri kullanıyorlar ama her durumda işe yaramıyor.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Oneplus 7t pro da hiç yaşamadım ki ozamanlar pubg çok oynardim. Full parlak, şarj ne ararsan vardi. 1-1.5 yil kullandim ve tek yanik alttaki menü cubuguydu.
  Samsung s8 de pek oyun oynaazdim ama 20. Aydan sonra amoled yaniklari oluşmaya basladi.
  OP 9Pro gecen ağustostan berl kullandim 0 yanık ki oyun + sarj alev aliyor telefon.

 • liara @liara

  Benim telefonu ts amblemi yaktı 🙂 s7

 • TeknoStil @teknostil

  Samsung M31S --> henüz amoled yanığı olmadı. 1.5 yıldan fazladır kullanıyorum.
  Ha ama uzun vadede ekran tipinden bağımsız olarak her ekran sorun çıkarabilir. Ekranı LCD ya da IPS LCD olup da renkleri giden cihazlarım oldu. 🙂

 • 2GB DDR3 64BIT @gt710gaming

  Parlaklığı sürekli en sonda kullanmıyorsanız ve sürekli aynı ekranlarda dolaşmıyorsanız problem olmuyor.

 • LOOP @loop

  Büyük ölçüde çözüyorlar bence, bunu da önce eskiyen mavi ledleri daha büyük koyarak v.s. yapiyorlar sanırım,

 • YasinC @yasinc

  Mi9T pro kullanıyorum 2019 dan beri ekran da yanma vs olmadı. Telefonda pek oyun oynayan biri değilim Ondan da olabilir