#amd #rx6700xt #rx6750xt Şimdi sizlere 3 adet 6700 XT ve 1 adet 6750 XT ile olan maceradan bahsedeceğim.

Öncelikle sistemimi yazayım. Msi B450 Tomahawk Max anakart, 8x2 16 GB ram, ryzen 5 5600 işlemci, phanteks p400a rgb mesh kasa, Corsair psu ve arctic kule tipi soğutucu kullanıyorum. Sapphire RX 5700 XT Pulse ekran kartımı iyi bir fiyata elden çıkardıktan sonra dedim ki sapphire pulse rx 6700 xt alayım. Kartı taktım, inanılmaz derecede rahatsız edici şekilde coil whine çıktı. Öyle böyle değil ses boştayken bile cok yuksek cw var. Dayanamadım iade ettim hepsiburadaya. Sonra aynı kartı amazondan alayım dedim. Amazondan aldım. Onda da aynı şekilde çok fena coil whine vardı. Onu da iade ettim. Dedim ki 6700 xtde pulse modeli herhalde sorunlu. Nitrosuna geçeyim. Nitro aldım 6700 XT. Onda da aynı şekilde cw çıktı. Hem boşta hem doluda. Uğultu şeklinde. Nitroda Sıcaklıklar pulse modeline göre -5 daha iyiydi. CW biliyorum ki çalışmaya engel bir şey değil fakat bu kadar para verip aldığımız kartlarda bu şekilde sesler çıkması gerçekten can sıkıcı, madem ses var satarken belirtin bunu. Bu kartı da 14 gün dolmadan iadeye gönderdim. Ardından incehesapta xfx merc 6750 XT gördüm. Ortalama %5-10 arası performans farkı koyduğunu fark ettim üstelik ben aldığımda 6700 xtlerden ucuza satılıyordu.

Şunu söyleyeyim XFX bu modellerde sapphire'den çok daha sağlam bir soğutma performansı gösteriyor. Üstelik cw yok. (Yükte 350+fpslere çıkınca nadiren çok kısık çıkıyor ancak onu saymıyorum 3 tane sapphirede yaşadıklarımdan sonra)

Ayrıyeten not olarak şunu söyleyeyim psuda bir sorun yok. Duyduğum şeyler kesinlikle coil whine, bunların da testini yaptım.

RX 5700 XT Pulsedan ne kadar memnun kaldıysam RX 6700 XT Pulse ve Nitrodan da o kadar memnun kalmadım. Teknoloji elbette şans işi. Burada sapphire kullanıp aşırı memnun olanlar vardır. Ancak bu modellerde ben XFX'ten yanayım.

Amazon dijital oyun hediyelerine dahil değilken incehesap bu hediyelere dahil. 3 adet de oyun hediyesini gönderdi incehesap.

BeğenFavori PaylaşYorum yap