Evet gençler ülkede her şey normalmiş, anormal olan bizmişiz. Rahatladım yaa, gidem de müzüq dinleyib cebim para doluymuş gibi hayal kuram yatağımda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • OLDBoy @oldboy

  Kim ki bu, Twitter için sıradan bir adamın fikirlerini de takacak olursak başka işe zaman kalmaz zaten.

 • Tai per Dog Un @alipektas

  RDR 2 oynuyordum, oyundan çıkıp okuduğum ilk tweet bu oldu. Emanet duran pc'yi haftaya geri veriyorum, üzülüyordum bir daha kim biilir ne zaman bu oyunu oynama imkânı bulurum diye. O üzüntüyle bu onun bunun evladının zikko tweet'ini gördüm. Şimdi isyan edip bu iti pomplıyla kan pekmezine çevirmeyi aklımdan geçirdim diye anormal olmuş muyumdur sizce?

 • katan @katan

  Yani kısmen doğru kısmen yanlış. Sorunun insanların siyasetçilerin peşine takılıp hayatlarını siyasi ideolojilere olan aidiyet duygusu ekseninde şekillendirmeleri olduğu doğru. Ama bunu toplumun büyük çoğunluğu yapınca azınlıkta olanlara zaten nefes alacak alan bırakmamış oluyorlar o yüzden gençlerin kendi kendilerine bunlardan uzak bir hayat kurması da imkansızlaşıyor.

  Yani 6-7 yıl önce dese aynısını daha okey derdim. En azından müzik, spor falan erişilebilir noktadalardı. Çelik gibi bir iraden varsa kendini yine soyutlayıp işine bakabilirdin. Bugün geçtim öğrenciyi hangi beyaz yaka kolay kolay gidip eli yüzü düzgün bir gitar alabiliyor? Yazık bir nesil gözlerimizin önünde söndü gitti. Olması gereken yaşlarında, geliştirmeleri gereken hiç bir taraflarını geliştiremediler. Bu insanlar hayatlarının sonuna kadar normal ya da dünya standardına göre verimli olamayacaklar. Maalesef kayıp bir nesil. Çok üzücü.

  Umalım da sonraki nesiller şanslı olsun, kayıp nesil kayıp ulusa dönüşmesin coğrafyanın geri kalanı gibi.

  • Tai per Dog Un @alipektas

   Kaynayan kurbağa misali, şu an yaşadığımız felakete duyarsızlaştık sadece, felaket olduğu gibi duruyor. Arada bi birkaç kurbağa "ulen bi ısındık mı sanki?" deyince hemen "vaktimi çaldın", "sıkmadı mı sıcak muhabbeti.." tripleri. Bir neslin geleceği çalındı aga, arada farkına varıp yazmasak bu tweet sahibi ve buradaki (dolaylı dolaysız) destekçileri bi de "valla yine de iyiyiz yaa ekmek yiyoz en azından" moduna girecek...

 • Tai per Dog Un @alipektas

  ya arada dönüp bi bakıyorum kendime, tamam acındırmayayım kendimi aç değilim açıkta değilim de, yapabileceğim ama yapamadığım, daha doğrusu yapma şansımı komik sebeplerle bir takım geri zekâlılar sebebiyle kaybettiğim şeyleri görüp üzülüyorum. E hayat devam ediyor, her gün mücadele ediyorum, edeceğim de ssonuna kadar ama arada bi kafamız atsın da sövelim yaa, ona da laf gelince fıttıyorum. Bütün gün salak salak şakalar paylaşan ve ona rağmen "keyfidir, rahatsız değilim ne güzel eğleniyor" dediğim adam bile gelip laga luga yapıyor. Anasını bellediler ülkenin ona bir gram laf etmiyor misal, yeri gelince siyasete bile girmesini iyi biliyor ama. Yani şimdi insan sövmeden arada bi ayarı bozmadan nasıl sosyalleşsin sen söyle. Burada bile görüyorsun bu tuzunu miktiklerimi yani düşün.

 • Cyber Man @cyber-man

  Bütün suç gençlerin aynen. Şükretmeyi bilseler böyle olmaz bi kere.

 • mcan @dogan_mcan

  Şu çarlar kesinlikle NPC ve hepsi aynı script ile yazılmış sadece temaları birbirinden biraz farklı. Bir anda hiç kimsenin tanımadığı hırbo NPC'ler twitter'dan hayat dersi veriyor. Profile giriyorsun yeni kayıt olmuş falan, profil açıklamasında hep bir burnu havadalık. LinkedIn'de CEO'culuk oynayıp sıkılan dayılar twitter'da yine aynı beyinsiz paylaşımlarda bulunuyorlar.

  Şimdi bu herifin yazdığı şey şu: "Kardeşim ben senin problemini sana sormadan biliyorum, ve dert etmeyi bırakırsan bu problem yok olacak, hatta böyle bir şey hiç var olmadı.". Bu kafadaki adamlar nereden nasıl mühendislik okuyup mezun ediyorlar anlamıyorum. Şu kafa yapısıyla bir tez yazsan okuldan atarım yani.

  Bu çarların aynı olduğunu kanıtlamak için bir başka örnek bırakıyorum.