Twitter'da biri "5 kişilik aile 3 öğün simit yese aylık 2250 lira yapıyor, 1500 lira kira veren adamın cebine ne kalıyor" tarzında bir şey yazmış, altına gelen cevaba bakın.

Edit: Biri de "köyüne dön o kadar kira verme" yazmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • brcan @brcan

  Onu diyen adamı götüreceksin köye yaşa ulan diyeceksin.2 gün yaşayamaz, zorluğundan değil ha, köyde yaşamayı beleş sanıyor bunlar.Gübreye, ilaca mazota dünyanın parasını bayılsınlar göreyim onları, gider 5 lira verir simit alır.

 • Otroligt @otroligt

  1500 liraya "o kadar" mı demiş 😀 Bunlar hep yeterli beslenememenin getirdiği zeka geriliği yüzünden...

 • Johan @johan28

  Günde 3 öğün de yemeyiversinler.

 • Orcun @orcun

  1 kilo un markette 12 lira falan. Bunun mayası var suyu var, sonra en son pekmeze bandırıp üstüne susama bandırması var, varda var. Hepsi okey yaptın hallettin fırına koyacan fırın tepsisine yapışır olmaz yağlayacan veya yağlı kağıt alacan ki dünya para artık, koydun fırına 2000 wattçık 1 saatte 2 kw yakar. E ne oldu 4 5 tane simit yapacam diye malzeme + emek + elektrik gitti mi ? gitti. Kaç gitti ? Gidip pekmezi de ya abi bir simit banacam bana 5 liralık ver mi diyecez ? susam var anasını satayım ? 1 paket yetmez ki ? kaç para bir susamın paketi ? yani akıl vaaaaaaaaaaaaaar mantık var. ya bunları diyenler ironi yapıp t... geçiyor, ya da cidden bunlara inanıyorlar vs. o yüzden sosyal medyada twitter ekşi sözlük vs. hayatta okumam ve yazmam, ya abicim bunları görüp görüp niye okuyayım ? niye sinirimi bozayım ? yani bunları görmek benim sizin hepimizin şahsımıza aklımıza bizzat hakaret sayılır değil mi ?