84 kilodan başladığım kilo verme maceramda 80 - 80.5 arasına çakıldım 1 aydır. 80 psikolojik sınırını kırıp 79 küsürü görürsem biraz daha hızlanacak sanırım kilo vermem o gazla. Hedef 75 kilo, bakalım gelebilecek miyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Johan @johan28

  🤣 79.5 a iğne atarsanız kırılıp akarsınız yani.

  Ben de bayram vesilesiyle yediklerime dikkate başlamıştım.

 • Murat S @atehaa

  Bunu kısmı üzülerek söylüyoru ama defalarca kilo alıp veren biri olarak; bu durumu yaşadığımda 1-2 gün salıyorum sporu ve boğazımı. Bu nasıl bir etki yapıyor şokluyor mu nedir, kırılıyor genelde o direnç 😀

 • Centurion @burakdogn

  Kilo verebilirsin ama o göbek erimez..

 • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

  @norego zaten standart kilo verme şekli bu, ilk başladığın ay vücut bir şok'a giriyor, ilk ay hızlı bir şekilde 5 kilo veriyorsun. Sonra vücut bir dalavere var diyerek şoku atlatıyor, kendini güvenli mod'a alıyor kilo verme yavaşlıyor. Çok sıkı spor, egzersiz yapıp, yediklerinde koyvermezsen yavaş yavaş kilo vermeye devam ediyorsun 🙂

 • soundOnly @soundonly

  Diyetisyen kontrolünde kilo vermeyi denediniz mi?
  Verdiğiniz paranın yarısı bilgi birikimi için, gerisi "diyetisyene karşı sorumluluk" için.

  • Ali @norego

   Eşim diyetisyenle görüşüyor düzenli. Onun diyet menüsünden yiyorum ben de evde aynı anda 2 farklı menü olmayacağı için

  • soundOnly @soundonly

   @norego diyetisyen sizinle konuşmuyor değil mi?
   Bahsettiğim, diyetisyenin size ne yediğinizi, neler yaptığınızı sorması. Hesap verme durumu
   Bunun yanında, sizin özelliklerinize göre ayarlamalar yapması.
   Benim önerim bu yöndedir.
   Sorunun para olduğunu sanmiyorum 🙂

  • Ali @norego

   @soundonly diyetisyene vereceğim ücret pek bir şey ifade etmiyor aslında. Çok cüzi rakamlar. Şuan benim görüşmeme nedenim aynı anda 2 farklı menü yapamayız evde, tek menüye bile uyması zor. Ek olarak hesap verme kısmında da pek aman hesap vereceğim uyayım diyecek yapıda değilim. Kilo olarak da şuan fena değilim, pek bir fazlam yok. Daha fit olmak için 75'e inmek istiyorum aslında yoksa iyiyim şuan.

   10 kilo daha fazla olsam kendime özel bir program isterdim ama, o konuda sonuna kadar hak veriyorum.

 • Höşelek @benvaryaben

  Benim de hedefim 75 ama aşağıdan yukarıya. En iyisi takas yapalım 😁

 • serhanhepsen @serhanhepsen

  50 kilo vermiş biri olarak yazıyorum 🙂 80 kiloda takılma nedenin kilo verince bazal metabolizma hızının değişmesi. Atıyorum sen normalde 1700 haricıyordun, yaptığın diyet listesi 1500 lükse kilo veriyordun. Ancak şimdi kilo verince metabolizma hızın 1500'e düştü (muhtemelen spor yapmıyorsun yağla beraber kasta kaybettin sebebi bu) Bu yeni hızı öğrenip diyetini ona göre düzenlemen lazım. Karınla aynı menüyü yemende sıkıntı yok miktarları ayarlayarak yine çözebilirsin.

  https://fityemek.com/kalori-ihtiyacini-hesapla/

  Buradan hesapla kalori ihtiyacını. Fatsecret diye bir uygulama var oradan da yediğin yemeklerin/porsiyonların kalorilerine bak. Diyet listeni ona göre düzenle. Tabi makro ve mikro hesabı da yapman lazım ama zaten diyetisyenin verdiği liste olduğu için o yapmıştır. Miktarları çok değiştirmediğin sürece makrolarda çok farkedeceğini düşünmüyorum. Ama sen yine de bir hesabını yap bence.

 • Batuhan @achfighter

  Hemen 75'e bir çizgi çek. Kaldıraçlı kilo alma ve kilo verme işlemlerinden kaçınırsan uzun vadede kazançlı çıkarsın.

 • AAY @ademalp

  Çok düşük kalorili sabit bir diyet yapıyorsanız metabolizma kendisini korumaya alıyor. Harcayacağı enerjiyi ise yağdan daha kolay çözülen kas dokusundan yapıyor. Aralıklı olarak metabolizma hızına uygun ihtiyaçta diyet yapmak. Misal metabolizma hızınız 2500 ise 1800 kalorilik 1 haftalık diyatetin ardından 2-3 gün 2400-2500 kalorilik diyet yapmak lazım.

 • Serkand Demiroglu @srkndmrgl

  Benim 2 katimdan 10 eksiksin...gunde 2 ogun yiyin abi..