#Karabulutlar @gamsizm @leventp TeknoSeyir bitiyor galiba benim için!
Merhaba arkadaşlar şu konuyu tartışalım isterseniz. Son zamanlarda düşen izlenme oranları düşen içerik kalitesi ve içerik kararsızlığı beni üzüyor. İki adet editör ile bu iş nereye gidecek. Levent Pekcan ve Murat Gamsız son derece yeterli ancak monotonlaşıyor Özkan Erden'in gidişi bence çok büyük bir kayıp oldu. Oyun editörü LP iyi bir oyuncu değil sadece sevdiği oyunlar hakkında konuşmak istiyor. Tamam MG'nin oyun incelemesi iyi olur ancak incelemek istemiyor gibi. Bunun dışında ben eminim ki herkes sıkıldı bu Router NAS HDD vs. incelemelerinden tamam bunlar sponsor videoları para kazandırıyor ama ... Ne desem anlatamıyorum da benim için son zamanlarda Teknoseyir sadece Haftalık Gündem Değerlendirmesi oldu gibi bir arkadaş konuyu güzel özetlemiş https://eksisozluk.com/entry/44549645

Beni de düz adam olarak görmeyin ben Z2 S5 karşılaşması falan isteyen insanlardan değilim. Benim hayatım boyunca notebookum olmadı olmayacakta ama ben belki 3 kere izlemişimdir notebook çantaları videosunu çoğunuz izlememiştir bile.
http://www.youtube.com/watch?v=U2ZEI_1-N7g
Benim için en iyi videolardan biri Defender Of The Crown incelemesiydi 5 kere belki izlemişimdir çoğunuz izlememiştir.
http://www.youtube.com/watch?v=LRuhYXaA_Zcd

Gerçi bu videolarda pek hit almamış belki de benim zevk anlayışım diğer insanlardan farklıdır içerik gayet düzgün gidiyordur ancak belli yerlerden baktığımızda genel olarak pek mutlu değil insanlar.

Keşke sohbet, tozlu raflar, hobi, oyun, PC donanım ve mobil olsa sadece. Sonuçta paşa paşa her gün iyi kötü videoları izleyeceğiz çok kötü bile olsa bir çok platformdan iyidir.

Bir de önerim yada ricam var. Her oyunda olmaz tabi bu insanların da kendi platformları var ancak bazı önemli oyunlarda yani incelemesi olmazsa olmaz oyunlarda (Levent Abi'nin deyimiyle baba oyunlarda) sektörün tanınmış isimlerine inceletseniz bildiğim kadarıyla Oyungezer ile aranız iyi Sinan Akkol Tuğbek Ölek Furkan Akıncı yada sektörün başka önemli isimleri Burak Akmenek(Eskiden epey görüyorduk) Murat Sönmez Fırat Akyıldız Şefik Akkoç bence bu çok iyi olur naçizane bir önerim.

Çok uzattık zaten iki üç okuyan olur herhalde bunlar benim genel serzenişlerim sadece belirtmek istedim. Şimdi bu yazıyı 4 kişi okur ikisi engeller neden Teknoseyir'i sevdiğinden sanki biz kötülüyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Gamsız @gamsizm

  İzlenme oranları düşmüyor hatta artıyor 🙂 Aylık bir milyon sınırı temmuz itibarı ile aşıldı. 1.1 milyondayız. Önümüz 1.5. Geçen seneyi 5.3 milyon toplam izleme ile kapattık. Bu yıl 10'u geçecek.
  Oyun konusu sıkıntılı olmaya bir süre daha devam edecek. Saydığınız isimlerin hepsi kendi yayınlarına sahip. Bir kısmı ise TS'nin batmasını tercih eder 🙂 Burak zaten linç ediliyordu bizdeyken şimdi rahat 🙂

  TS'yi yeniden büyütebilirsek içerik çeşitliliği de artar.

  • Coushya @coushya

   Bıçak sırtı bir konu hakkında yorum yaptığın için eyvallah abi. İzlenme oranları düşmüyor ise ne mutlu bize. Gerçekten söylediğiniz doğru ise çok yanlış tanımışız bazı kişileri hele ki Oyungezer tayfası her zaman içtenlik ve babacanlık ile gelir aklımda. İnşallah en tepelere çıkar Teknoseyir.

 • isostandart @isostandartgmail-com

  @coushya en güzel, akıcı incelemeleri murat gamsız ve levent pekcan yapıyor. başkası inceleme yaptığında keşke MG, LP olsa diyoruz. ama dediğin gibi sürekli aynı kişileri görmek, dinlemek heyecanını biraz azaltıyor. aynı ses tonu ve vurgularla aynı kişileri dinlemek bir yerden sonra sıkacak. belki hamdi kellecioğlu da dahil olabilir bu gruba ama editör kadrosunun genişlemesi lazım. belki başta çok iyi incelemeler gelmeyecek ama teknoseyir daha da gelişmek, yerini sağlamlaştırmak istiyorsa genişlemeli. ekşisözlüğe yazan arkadaşın TAA hakkındaki yorumlarına katılsam da, bir süre sonra TAA da aynı şekilde monoton olmaya başlayacak. şimdi küfürle vs. ile idare ediyor ama incelemeleri çok yüzeysel. özetle dediğin gibi sadece MG ve LP ile bu işin yürümesi zor gibi.

 • Buğra Keskin @bugra-keskin

  Beğenmediğiniz şey bu insanların profesyonel bakış açısıdır. Amatör şekilde buraya kadardı, şimdi alınacak kişiler kafa olmaya aday kişiler olacak diye düşünüyorum.

 • Tarık KAYA (35) @tarikkaya

  Yapılandırmalar olacak demişlerdi ve o süreç içinde olduğunu düşünüyorum Tekno Seyir yöneten kadronun iletişimleri zayıf görüyorum. Diğer sitelerin editörleri izleyicisiyle bir çok mecrada birlikte iletişim içinde bulunuyorlar. Bunu yapmaları lazım, @leventp @gamsizm
  İzleyici eskisi gibi değil. Videoyu izlediğin de videoyu oluşturan editörlere ulaşmak veya selamlaşmak istiyor veya iletişime geçmek istiyor. TS bunu başaramıyor. Video da görüyoruz ve sosyal olarak iletişimleri sıfıra yakın. İncelemeler de bir kaç çok çok konu içerisin de yer alan bir duruma ait geri bildirim yaptıklarımı gördüm. Mesela Bas Çek videoların da ki Barış abi gibi dolu dolu geri dönüşleri yok. Bu da belirli bir hayranlık duyan kesimin iletişim bozuklukları var gibi düşünüp sosyal olarak geri bildirim almadığını düşünen izleyiciler belirli süre hafif çaba gösteriyor ve izleyici diğer her konuya olmasa da bir iki kere editörün izleyiciye ulaşması sonucun da bağ oluşmasını sağlıyor bunlar çok ince ve iyi yürütülmesi gereken hususlardır. Barış abi gibi geri dönüşleri sağlam olsa veya izleyicisine bak video çektim koydum ve seninle de ilgileniyorum tabirine yakın hareketlerde bulunsalar burası yıkılır.
  @leventp @gamsizm isimleri çoğu teknolojiyle ilgili olan insan görmüş ve bilmiş olsada bilmemezlikten gelebiliyor o nokta sorun değil. Çizgi önemlidir. Ve bu gün video haber işleri teknoloji açısından bu şekil de dönüyor. Diğer siteleri incelediğiniz de nedemek istediğim orta da olacaktır.
  @coushya senin demek istediğini gayet iyi anlıyorum. TAA örnek vermişsin. Adam son derece sağlam bir çıkış yakaladı ve izleyicisiyle küfür müfür etsede iletişime giriyor. Bu nokta çok önemli. Bunu gören izleyicide benim gibi abone oluyor sık sık takip ediyor. Burada küfür etmek veya içerik oluştururken kullanılan her türlü materyal veya durumları bir kenara atarak karşılıklı paslaşma sık olmasa da çok da uzak durmadan izleyiciyle paslaşıyor. Tekno seyir ekibi bunun farkın da değil galiba.. Canlı yayın yapılmıyor mesela, ileri tarihli bir sohbet olması tecrübelerini aktarmaları veya izleyiciyle iletişimin olduğunu TS takipçilerine göstermeleri gerekiyor. İçerik olmasa bile sohbetleri yeten iki abimiz. Barış abi, bile dolu dolu geri bildirimler yapıyor konulara. İşten dolayı çok yoğunlar ve bu konuları atlıyorlarmı nedir bilemedim. @leventp @gamsizm @hkellecioglu

 • YusufFKR - (UYKUSUZ) @yusuffkr

  Konuk çağırılması kısmı ve Levent abi ile Murat abiyi daha sık görme temennisi dışındaki yorumlarına katılmıyorum. 3-4 yıllık bir site olmalarına rağmen;
  -Seviyeli bir kitleye sahip oldular
  -Monoton bir site anlayışından dinamik bir site yapısına başarılı bir geçiş yaptılar (Şahsen ilk başlarda akış çok karmaşık gelse de şimdi canım sıkıldıkça keyifle takip ediyorum)
  -İncelemeler konusunda sitenin sınırlarını zorlayacak kalitede çeşitliliği arttırdılar
  -Yani özetle çok fazla rakipleri olan bir alanda başarılı bir site oluşturdular (Beta sonrasını merakla bekliyorum)
  Sana katıldığım bu iki konuda da ben teknoseyir ekibinin tüm gayretlerini ortaya koyduklarını düşünüyorum. Sonuç olarak bir babayiğit çıkıp sermaye koymadıkça (Ki TS ekibinin tarafsızlıklarını koruma adına onu bile kabul edeceğinden şüpheliyim) ve aynı anda birden fazla yerde bulunma kerametini gösteremedikleri sürece (Bölünerek çoğalsalar da bize yetebilir) dünyada her istediğimiz olmaz deyip keyif almaya çalışmak lazım. Yoksa Levent abinin olmadığı her videonun altındaki yorumlarda "Ama LP olamadan ben yaşayamam" diye ağlayan tiplerden olmak içten bile değil. 🙂