Yeni uygulama tasarımının XD'de prototipini oluşturmaya başladık. Back-end %90 oranında bitti ve şuan API ve servisler uygulamada kullanılmaya hazır. Mobilin prototipi bu hafta tam olarak bittikten sonra bir aksilik olmazsa mobilin kodlama başlayacak. Daha önce süreci ve uygulamayla ilgili bilgi paylaştığım için hem fikri takip olsun hem merak edenler ve fikrini beyan etmek isteyenler baksın diye prototip linki paylaşıyorum. Telefondan linke tıklarsanız tarayıcıda mobil uygulama gibi açılır.

Not: Ana sinyal ekranına dönmek için menüye buton koymamışız, şimdilik logoya tıklayarak ana ekrana dönebilirsiniz 😀 Her haltı yaptık ana ekrana dönüş için menüye link koymamışız 😀 Bunun gibi 3-5 eksik, hata, deneyimi kötüleştiren font boyutu vs gibi sorun var şuan üzerinde çalıştığımız.

https://xd.adobe.com/view/72c8ff05-9b22-476a-8e18-cc38e850ce1f-279b/?fullscreen

Trade and Me Uygulama

23 Screens, Last modified on Jun 01, 2022 15:57 GMT
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Papa Emeritus @pope

    Uygulama genel olarak güzel gözüküyor ama benim gibi tam native seven bir insana dokunan kısımları var 😀 Bence her uygulamada Tab Bar olmalı, telefonların devasa hale geldiği bu dönemde insanların parmakları üst tarafa yetişmiyor. Tab Bar zaten genel olarak çok güzel bir konsept, mesela bir tab'te geçmiş işlemlerim açıkken, aktif işlemlere gelmek istesem o an bulunduğum yeri kaybederim bu konseptte. Özellikle notification kısmının hamburger menüye saklanması sıkıntı yaratabilir çünkü uygulamaya girer girmez okunmamış notification'ların sayısını tab bar'da bulunan bir notifications kısmında badge ile göstermek iyi olabilir. XD tam yansıtamamış olabilir ama Buy/Sell gibi şeyler modal view olarak gelse güzel olur. iOS tarafında ek olarak Dynamic Type, Widget, iPadOS, iPadOS Split View, Siri entegrasyonu(Spotlight'ı etkiliyor) vs... önemli olabilir. Özellikle dynamic type çok önemli bir konu. Aslında aklıma çok fazla şey geliyor ama hepsini yazmak ciddi vakit alır.