Keşke fiber altyapı konusunu iyice araştırmış, işin bürokratik kısmına çalışmış ve bu projeyi düzgün bir dille bize sunabilen bir siyasi parti veya isim olsa. Benzer şekilde oyun şirketlerine verilecek teşvik ve yatırım planı da olsa ama masada bile değil bu konular.
Türkiye'nin bunca sorunu varken derdin bu mu? Diye düşünecek olanlara: Ülkedeki her alanda geride kalmışlığımız ortada iken bizi kısa vadede düzlüğe çıkmamızı sağlayacak sektörlerin bilişim ve yazılım olduğunu düşünüyorum. Türkiye'den bir CD projekt red veya VK tarzı büyük bir coğrafi bölgeyi (orta doğu) hedefleyen girişimler falan olsa muhtemelen ekonomik krizimiz bu denli can yakıcı olmazdı. Bunlar yerine hala turizm ve inşaat ile günü kurtarmaya çalışıyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tai per Dog Un @alipektas

  O kabiliyetteki bir adayın o kabiliyette olduğunu anlayabilecek kaç seçmen var ki şartları barındıran biri o seçmenlere güvenip aday olsun. Olsa da seçilmez zaten.

 • anıl @anil_

  Ülkedeki genel internet anlayışı siteye giriyor mu, giriyor olduğu sürece zor. Yeni jenerasyon ile değişir belki. Ping'ten biz sorumlu değiliz diyen internet sağlayıcısı dolu ülke. 🙂 Turknet fiber altyapı sağlıyor ama onlar da garanti istiyor. İmza toplayın, diyor. Onda ping nasıl denemediğim için onu bilemiyorum. Bu cgn havuzu bayağı sıkıntı yaratıyor, fiber de olsa cgn havuzu vardır diye düşünüyorum. IPV6 gerekiyor falan dendi ama somut bir adım yok daha sanırım. Geçen biri Turknet Fiber'de sorun yaratıyor diyordu. Tam yapamamışlar onu da.

 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  iyi partide taylan yıldız var tam da tarif ettiğin özellikleri taşıyor ama o kadar işte fazlası yok

 • CimAdam @cimadam

  turizm karlı iş baya, inşaat için aynısını söyleyemeyeceğim. İnterneti geçtim de insanların donanıma ulaşabilmesi lazım, iyi kötü interneti halledebiliriz de 10 yıllık bilgisayarda da yazılım geliştirilmez artık.

 • Fikri @fikri

  Oyun şirketlerine ciddi teşvik var zaten. Yetersiz diye eleştirirsiniz orasına bir şey diyemem. Ama sırf destekler yüzünden operasyonunu Türkiye'de tutan bir sürü firma var.
  Google Play, Appstore komisyonlarının ciddi kısmını ödüyor devlet. Reklam vermeleri için de destek veriyor.
  Ayrıca serbest bölgeye giren firmalar da var.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Aday olmakla olmaz, Taylan Yildiz da bir halt yapamiyor zira tek basina napsin adam.
  Nasil olura bakmak icin Estonya ve Romanya'ya bakabilirsiniz. Ulke politikasi olacak, ben Dunyanin/Bolgenin data merkezi olacam diyeceksin.

  Ha bir de adalet sistemin olacak. Turkiye'de yok. Bes kurus yatirim yapmaya degmez bir ulke o yuzden.