Merhaba arkadaşlar. Tuhaf bir durumla karşı karşıyayım. Sahibinden.com'da bir ilandaki fotoğraf makinesi ile ilgili satıcıyla görüştüm.
Satıcı ürünün kusursuz durumda olduğunu, her şeyinin çalıştığını ancak şarj aletinin orjinal olmadığını beyan etti. Kabul ettim ve param güvende sistemi ile anlaştık. Adam ürünü gönderdi ancak ürün bana ulaşmadan sıkışık olduğunu söyleyerek parayı yatırmamı istemek gibi şüpheli olabilecek bir istekte bulundu. Tabi reddettim çünkü ürün sağlam olsa bile hem benim gönderdiğim paranın ona geçmesi hem de Sahibinden.com'daki askıdaki paranın ona geçmesi durumu olacaktı. Ürün bana ulaştı ancak üzerindeki önemli bir tekerleğin (iso, entantene ve diyafram ayarlayan teker) sorunlu olduğunu gördüm.
Adama ürünü böyle kabul edemeyeceğimi, iade edeceğimi söyledim. Siz tamir edin ya da ettirin, para bana yatınca bir bölümünü geri göndereyim diye teklifte bulundu. Ben reddettim ve iadeyi başlatıp, ürünü gönderdim. Kargo satıcıyı bulamadı. Durum üzerine kargoyla görüştüm, satıcının ürünü şubeden alması gerektiği söylendi. Bunu satıcıya ilettim. Kargo 15 gün şubede bekledi ama satıcı kargoyu almayınca kargo bana geri döndü. Ürün arada iyice mundar olmasın ve param sistemde asılı kalmasın diye kargo ücretini ödeyip, tekrar teslim aldım. İyi kötü otomatik modda kullanırım ya da yapabilirsem tamir ederim diye düşündüm.
Ancak tuhaflık burada başlıyor: Şimdi sistemde sanki iade kargosu satıcıya başarıyla ulaşmış gibi satıcının onayı bekleniyor ibaresi var. Bu durumda sizce ne yapayım? Benim fikrim şimdilik bekleyip ne olacağını görmek şeklinde gibi. Eğer para karşıya geçerse yapacağım bir şey yok, ürünü kabul etmiş olacağım. Yok bana geri dönerse de bana iade öncesi geri göndermeyi teklif ettiği tutarı kesip ücretini gönderme niyetindeyim. Sizce böyle mi yapayım? Bu arada makineyi tamir etmeyi de başardım gibi. Tekere kadar söküp temizlik yaptım. Şimdi iyi gibi duruyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap