Her yerde M52 yazıyor. M31S'den M52'ye mi geçelim ne yapalım?
M52 lobisi çalışıyor. 😛

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  M31s'den geçilir, çünkü m31s cpu direkt a50'den kalma birşey. Ekranı zaten 60 hz demeye gerek bile yok. 120 e geçince bir vay be dedirtir. 😀 Hızını da uygulama açılışlarında farkedersin, scroll yaparken o 120 hz'i farkedersin. Hani değer mi dersen ? ya benim telefonum bana yetiyor ok iyi diyorsan değmez, ha ama yetmiyor bunalttı beni artık şu oyun kasıyor vs. diyorsan o zaman değebilir.

  • alaria @alaria

   M52'nin bir üstü nedir ? 🙂

  • Orcun @orcun

   @alaria M53 bir üstü, onda kamera 108 mp oluyor ama cpu mtk, yani snapragon değil. Dimensty 900 müydü neydi. Satışta olan böyle biraz daha amiral gemiye yakın cihaz dersen s20 fe her halde o konuda daha iyi.

  • TeknoStil @teknostil

   M51'de ses kısıklığı şikayeti vardı. Snapdragon yongalı telefonların gerek kulaklıkla olan ses kalitesi gerekse ses yüksekliği iyi değildi. Anlaşılan yıllar geçse de o konuda pek bir gelişme olmamış. M52'de de Snapdragon var. Exynos yongası ses kalitesi ve ses yüksekliği konusunda fena değil. Tabiki de harici DAC+AMP gibi olmuyor. Bir LG V30 asla olamaz ama bana yetiyor. AK4375 DAC + NXP AMP kombinasyonundan M31S'e geldim. Rahatsız edici bir kayıp olmadı benim için.

   M52 için de bir sürü sorun yazmışlar. Geri tuşuna dokununca bazen algılamıyormuş, kısık parlaklıkta ekranda sorun varmış.

   M31S bana yetiyor aslında ama anneme de yakın zamanda telefon lazım olacak gibi gözüküyor. O nedenle M31S'i anneme verip başka bir telefona geçsem mi diye düşünüyorum. Direkt anneme bir telefon bulsam daha iyi olacak sanırım.

  • Orcun @orcun

   @teknostil Tabi segmentasyon diye birşey var. Haliyle şimdi v30'u oturup kıyaslayacaksak muadili dengi ligi yani s22 ultra oluyor. Şimdi s22 ultra da olan dac amp ile m52'nni dac amp'i bir olabilir mi ? olmaz. Ha lg birde üstüne iyice cilalıyordu bu ses konusunda lg kadar takanı yoktu. Cihaz zaten amiral gemisi + ses özellikleri uçurulmuş modeliydi.

   M52 de durumu denemek lazım çünkü orada asıl problem 3.5 mm jack yok, haliyle çevirici almanız lazım ama alınan çevirici daclı olmak zorunda. Dac olmayan bir çevirici çalışmıyor. + apple'ın çeviricisi ugreen'in çeviricisi falan da var daclı güzel ama dip ses sıkıntısı ses kısıklığı var, mecbur samsung'un orjinalini almanız lazım onda birtek bu sorunlar yok. Ben s20 fe kullanıyorum ama bundan şikayetim olmadı benim kulaklıkları iyi besliyor. Tabi bende orj samsung'un kendi çeviricisi var aslında direkt type-c'li harbi digital kulaklıkla denemek lazım. Çünkü bizim telefonlar 32 bit ses çıkışı ama 3.5 mm çevirtici alında 24 bit'e düşüyor.

  • TeknoStil @teknostil

   @orcun M52'de 3.5mm jak olmadığını bilmiyordum. İyi olmadı bu.

  • Orcun @orcun

   @teknostil Aynen yok. Güncel telefonların çoğunda artık yok. Hani orta segmente giriş seviyesinde oluyor ama biraz daha iyi birşey istediğinde direkt gidiyor.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Bende oneplus 9 proyu satıp alıcam 🙂 çok iyi cihaz :p