AMD Ryzen 7000 (AM5) Serisi ile sadece DDR5'e destek verecek. DDR5 Bellek performansına odaklandıkları söyleniyor.

#Ryzen #AMD #AM5 #HaftalıkGündemeMalzeme #KarantinaMuhabbetlerineMalzeme #akış #teknoseyir @gamsizm

https://www.tomshardware.com/news/amds-am5-platform-for-ryzen-7000-launches-with-ddr5-support-only-dual-chipset-design?utm_medium=social&utm_campaign=socialflow&utm_source=facebook.com&utm_content=tomsguide&fbclid=IwAR1gkievjOKQhZa-ywvU4h6IQRqUtmnGYHldCb7ysfb0IbGqBE1sgsO2mBI

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alpi Atansay @alpi350

  Yalnız yazıda DDR5 bellek Overclock'undan bahsedilmiyor. DDR4 ve 5'in fiyat ve performans açısından kısa bir değerlendirme yazısı var.

  RAM bellek Overclock'u zaten mantıklı bir hareket değil. Performansa pek bir etkisi olmadığı gibi belleklerini boş yere riske atıyorsun.

 • mrmetalhead @mrmetalhead

  Keske intelde oldugu gibi DDR4 destegi sunsalar, 64gb ram aldim ve gececegim zaman bunlari sokup atmam gerekecek. 🙁 Ki su anda ayni ram modulunun DDR4 ile DDR5 olani arasinda baya fiyat farki var. En azindan DDR5 ramler ucuzlasin 🙁

  • Candaş @culas

   Önümüzdeki 2 nesil boyunca geçmeye gerek olacağını düşünmüyorum. Öyle aham şaham performans farkları olmayacak. ZEN5 geldikten sonra geçiş yaparsınız. Ki bende de 5900x ve 4x16gb (quad) kit ram var. 2 nesil daha 5000 serisinde devam edeceğim. İleride bakarız duruma göre.

 • freshmind @freshmind

  Benim gibi bu yıl bilgisayar toplamak zorunda kalanlara öyle bir geçirdi ki piyasa ... Madencilik yüzünden fiyatlar şişik, çip sıkıntısı yüzünden ne almak istesen kapış kapış gidiyor, neredeyse her parçanın yeni nesline 5-6 ay kalmış ama iş var, güç var, eğitim var bilgisayar zorunluluk, birde ülke değiştirdim, yanımda bir şey yok, TR'de ne varsa aileye bıraktık. Ben PC'yi topladım 2 ay sonra fiyatlar düştü, madencilik dindi, ekran kartı fiyatları dip yaptı, yeni neslin mimarisi-haberleri şekilleniyor. Hayatım boyunca bu kadar zararına iş yapmadım. 5-6 ay sonra "eski" bir sistemim olacak artık. Her PC'nin başına oturduğumda canım yanıyor.

  • Candaş @culas

   Malesef ki öyle. Yurtışında çalışan bir kişinin rahatlıkla para biriktirip aldıklarını uzun aylar boyunca taksit ödeyerek alabiliyoruz. Malesef ki artık bir hobi olmaktan çıktı bilgisayar işi.

 • thundermack @thundermack

  40 küsür yaşındayım. Bu saatten sonra bu fiyatlarda ddr5'e filan geçemem sanırım.Muhtemelen 3600 ile final yaparım.

 • Tabayea @tabayea

  Amd'nin ddr5 belleklerin fiyatlarından haberi yok anlaşılan.