Amazfit Neo Retro kullanıyorum bir süredir. şöyle mini bir inceleme yapayım dedim. inceleme olarak yayınlamak istemedim çünkü öyle detaylı girmeyeceğim. teknoseyirde incelemesi var zaten

Öncelikle zepp uygulamasıyla kullanıyor onu belirteyim. bu saatle mesaj bildirimi uygulama bildirimi çağrıları sesli olarak alabiliyorsunuz. benim için en büyük avantajı pil süresi. çünkü pili iyi gidiyor. 2 hafta gibi bir süre kullanabiliyorum hemen hemen. başlarda sorunlar yaşadım ama. bildirimleri alamadım. ekran ışığını yakmak için düğmeye uzun basmak hiç pratik gelmemişti.
ama zamanla bunlar çözüldü.

şöyle ki zepp uygulamasında sorun vardı sanırım güncelleme ile çözüldü. bildirimler artık anlık olarak geliyor. saatin en büyük avantajı bence bu pil süresinin yanında ekranın sürekli açık oluşu.
ekran ışığını ise uygulamasından ayarı varmış. içinde sensör olduğunu bilmiyordum saate bakarken ekran ışığı kendiliğinden yanıyor. üstelik bunun saat aralığını seçebiliyorsunuz. ben akşam saatlerini seçtim mesela. böylece gündüz gereksiz yere ışığı yanmıyor.

bildirim sesi de çok güzel bence. öyle ince bir ses çıkarıyor ki hem bilidirimi yüksek bir ihtimallle duyuyorsunuz hem de aşırı bir ses çıkarmasına da gerek kalmıyor. titreşim olmamasına rağmen bence bu yönü bu eksikliğini bir nebze kapatıyor.

uyku analizi ben bu kadar doğru yapabileceğini sanmıyordum. uyuduğum saat uyandığım saat ve bu süreç içinde kaç kere uyandığım vs benim şahsi kanaatime göre oldukça doğru. tabi derin uyku hafif uyku diye belirttiği aralıkların ne kadarı doğru onu doğrulamam pek mümkün değil.

kısaca hem fiyatı hem sunduğu özellikler bakımından ben oldukça beğendim. keşke whatsappdan gelen mesaj ile instagramden gelen mesajın farkını görebilseydim hatta mesajları okuyabilseydim ama çok da önemli değil. çünkü alternatif yok. bir diğer sıkıntı ise yeri gelmişken belirteyim uygulama bildirimleri ekranda sabit kalmıyor.

#AmazfitNeoRetro #Amazfit #Neo #Retro #akıllısaat #inceleme

BeğenFavori PaylaşYorum yap