Xiaomi 11T Pro üst sağ hoparlörün çevresinden hafifce vurunca ya da masaya koyunca yay sesi gibi ses geliyor. Sanki orada bir parça montajlanmamış ya da hatalı üretim gibi.

OIS sesi yok. OIS cihazda yok.

Cihazı yeni aldım. Tik etti beni.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Ois olmasına gerek yok ki, her otofokuslu cihazın kamerasının sensörü değil ama lensi ileri geri oynar ve bu boşta durur her zaman. Fokus yapacağı sırada da manyetik olarak lensi cihaz oynatabilir bu gayet normal. Ois ise bunu bilinçli yapması sağa sola aşağı yukarı şekilde yapar. Ses bundan gelebilir, cihazın diyot yöntemli imei kayıtlıysa içini açıyorlar biraz orayı burayı kesiyorlar ondan kaynaklı da olabilir.

  • revenge @revenge

   Kayıt yaptırmadım. Bu cihaza drençle kayıt çıkmadı.

  • Orcun @orcun

   @revenge https://www.youtube.com/watch?v=rYjsKTKVaAM Arka kapağı açıyor kameranın yanında flaş için ek parça var flexli mesela bu boşta duruyor yapıştırılmamış. Kameralarda mesela kasaya yapıştırılmamış boşta sallanıyor gibi duruyor.

  • revenge @revenge

   @orcun Sanırım lenslerden çıkıyor bu ses.
   Adam bir de bana hint uçlu adaptör getirmiş. Avrupa uçlu getirmesini istedim.

  • Orcun @orcun

   @revenge Hint uçlu da bela resmen çok içerde kalıyor dönüştürücü de taksan tam oturmuyor prize girmiyor falan. Nasıl telefon memnun musun ? bende birtane f3 varda 2 3 gün takılamadım telefonla. Yakınlık sensörü bela ışık sensörü bela otomatik ekran parlaklığı çalışmıyor. 🙁

  • revenge @revenge

   @orcun Müthiş bir telefon.
   Ses kalitesi harika. Bende üç cihaz var. hatta 4
   Mi 10, mi 11 ultra, op 9 pro ve 11t pro.
   Sesi en kaliteli olan bu.

   12 256 gb aldım. Cihaz yağ gibi akıyor.
   Ekran çok güzel.
   Ekranın düz ekran olması harika.
   9 pro satılacak. 11 ultra kardeşimde kalacak.
   10 ise zaten diğer kardeşimin.

  • Orcun @orcun

   @revenge Mi 11'i bir 3 ay önce kullanıyorduk. Cihaz benim değildi bu arada ama baya kullandım. Cihazda yazın özellikle yani parlaklığı durduk yere kısma sıkıntısı vardı. Arabada mesela gps açık harita vs bir bakıyoruz parlaklık en kısıkta hiçbirşey görünmüyor. 10 15 dk dışarda parlaklık açık bakılmıyor ekrana öyle belaydı. Meğer araştır ettik vs bunlarda kronik wifi sorunu var ısınmasın etmesin snapdragon 888 sorunlu muymuş neymiş diye alet kendini hep kısıyormuş. Sattık o aradada imei kayıt yöntemi çıktı derken ucuza gittiydi 5400 e mi ne sattık. Gerçi gene kar ettik ama olsun. 😀 Kayıtlı satsaydık daha çok kar ederdik. 😀

  • revenge @revenge

   @orcun 11t pro için hep iyi yorumlar var. Xiaomi işletim sisteminde daha iyi. EU rom yeter.

   OP rezil.

  • Orcun @orcun

   @revenge Eurom custom rom zaten daha iyi normale göre. Oneplus eski havasını o büyüsünü kaybetti. https://www.youtube.com/watch?v=idX-x5W5O30&t baksana kaç nesildir şu sorunu çözemediler telefon kraker gibi gidiyor. Hadi ucuza satsa okey de kazık fiyatı var rezillik.