#lenova #ideapad #laptop

Geçen yıl uygun fiyata aldığım Xbox Series X’i güzel bir fiyata sattım. Yaz geliyordu, taşınabilir bir oyun cihazı aramaya başladım. Bütçemin de üstüne çıkma şansım pek yoktu. Açıkçası 16 bin civarı bir şeyi gözüme kestirmiştim. 3060’lı olanlara bakıyordum. Sağda solda indirim kovalıyordum.

Acer Nitro çok güzel görünmesine rağmen oyun laptopu olarak duruyordu ama fiyatı çok iyiydi. (şimdi değil o ayrı) Acer Nitro AN515-57 Intel Core i5 11400H 3060 işlemci. Yanında kurs veriyorlardı, onu da okutursam ve maxipuan kampanyasıyla 16’ya geliyordu. İyi fiyat, güzel cihaz aldım. Ürün geldi, ince, görece olarak hafif, güzel bir cihaz. Hemen kurulum yaptım oyunları falan yükledim. Sessiz çalışıyor, yük altında bile sorun çıkartmıyordu ama 60 kareyi gerçekten birçok yerde sıkıntıyla yakaladı. Cihazda tek 16’lık ram koymuş olmaları ciddi sıkıntı yarattığını fark ettim. Sonra ses meselesi çıktı, ciddi anlamda ses az çıkıyordu. Ne yaparsam yapayım sesi yükseltemedim. Ama cihazı almıştım bir kere. Olumlu yanı, power bağlantısı arkadaydı. Ama pili resmen akıyordu, intel yüzünden mi ne yüzünden bulamadım. Kardeşim cihazı çok beğendi, o da yaz için birkaç parça bir şeyi satmıştı, benden almayı teklif edince ben hemen atladım yenisine bakmak için.

Omen’den girdim, MSİ’dan çıktım , Monster’e göz kırptım Asus’un lapoplarına ağzımın suyunu akıttım! (Asus Rog Strix G15 5.Nesil Ryzen 9 5900HX 3070) Ama ya fiyatlar yükseliyordu ya da ucuz olanlarda işlemci eski oluyordu. Sonunda Lenova’nın bir modelini gözüme kestirdim. Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 Ryzen 7 5800H modeli. 8x8 ram vardı üstünde benim için önemliydi. Ankara’da ve internette en uygun fiyat itopya’da vardı, neyse önce gittik kullanamadık cihazı sonra MM’da gördük, güzel görünüyordu, her yerini elledik, MM’a itopya fiyatını gösterdik o fiyata veremeyeceklerini söylediler.

Kardeş sabah erkenden İtopya’ya gitti, PC’lerde indirim varmış sanırım AMD olanlarda, sıra falan vardı, bekledi etti bana aldı getirdi cihazı. Maceramız böyle oldu, şimdi oyunları kuruyorum, bakalım nasıl bir şeyle karşılaşacağım ama ilk izlenimim razen 7 5800h çok sakin, sessiz ve az güç tüketen bir işlemci. İncelemenin devamı gelecek bu hafta 😊

BeğenFavori PaylaşYorum yap