İnternete %67 zam haberlerinin gazına gelip yanlış bişey yaptım galiba.

Benim ev interneti TT taahhüdüm 6 ay sonra bitiyordu. Taahhüt bittiğinde 6 ay sonra yeni taahhüt için ödeyeceğim aylık ücretin zamların sık sık gelmesi nedeniyle yüksek olacağını düşünüp taahhüdü en azından zam gelmeden yenileyeyim de kendimi 2 sene fiyat garantisine alayım dedim. Modem taksidi bilmem nesi dahil 24 megabite 96 lira öderken aynı hızda 135 liralık pakede taahhüt vermiş oldum. Hızdan ve hizmetten şikayetim yok bölge olarak şanslıyım diye düşünüyorum. Ama sonra pişman oldum ya taahhüdün bitmesini beklesem daha mı iyiydi yoksa 6 ay sonra taahhüt dolduğunda alacağım paket daha mı zamlı olurdu, yani ben karda mıyım zararda mıyım saçma sapan bir düşüncedeyim şu an. Biraz acele ettim, 1 nisanda zam geliyor diye. Pişman da olsam faydasız çünkü yapılan işlemi geri alma imkanı zaten yok. Sizce iyi mi ettim yoksa güzel bi kazık mı yedim dürüst olun 😀

Şöyle bi polyannacılık yapayım, şu enflasyonda 6 ay sonraki fiyatların nasıl olacağını bilmiyorum ama en azından 2024'e kadar internete aylık kaç para ödeyeceğimi biliyorum.

#teknoyardım #akış #konudışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre Yüce @emreyuce

  Yaptıktan sonra bize hayırlı olsun demek düşer 😀 Hızdan falan memnunsan hiç dert etme değiştirme için soracak olsan çoğu çalışan şeyi bozma diyecekti ki 135 lira da 6 ay sonrası için çok değil. Dert etme boş verr 😀

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   gerçekten 6 ay sonra nasıl bir fiyatla karşılaşacağımı bilmediğim ve ülkenin durumu da beni korkuttuğu için yaptım. ama bu da bir deneyim oldu, 2024'te bu taahhüt biterken saçma sapan bir fiyat verirlerse iptal edin artık müşteriniz olmayacağım diye ayak yapmayı düşünüyorum, öyle yapınca makul teklifler sunuyorlarmış. üzerime olan ilk internet aboneliğim olduğu için cahilliğime geldi açıkçası 😀

 • Cihat @cihat

  2 sene aynı fiyat taahhütü var mı? Bazen sözleşmeye 2. yıl fiyat değişebilir gibi maddeler ekliyorlarmış. Hiç denk gelmedi ama dikkat etmek lazım. Dün Levent abi muhabbette söylemişti.

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   bu konuyla alakalı hem sözleşmeyi iyice okudum hem sonradan müşteri temsilcisine de sordum. sözleşmede fiyat değişimi ile alakalı hiçbir şey yok, müşteri temsilcisi de fiyatın sabit kalacağını söyledi. zaten 1.5 senedir hiç zam gelmedi benim taahhüdüme. daha öncesinde abonelik bende değildi, ailemdeydi ama onlardan da taahhütlü fiyata zam geldiğini hiç duymadım. diğer iss'leri bilmiyorum ama türk telekom kullanan yakınlarımdan hiç duymadım.

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   @achfighter nerde var kota? nasıl bir kota var? ben karşılaşmıyorum. anlatır mısın kota muhabbetini? şu an sözleşme harici güvenilecek bişey yok.

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   @fikri hiçbir yerinde 12+12 ay yazmıyordu, 24 ay yazıyordu. ilk taahhüdümde de öyleydi, herhangi bir zam olmadı.

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  zamanında onunla alakalı çok fazla şikayet okuduğum için tercih etmedim. şu an tekrar baktım, altyapım 50'ye kadar destekliyor, 140 tl. 2024'te türknet kampanyaları cazip gelirse, kullanıcı sayısı da artacağı için tercih edebilirim.