Aynı semptomları göstermemize rağmen eşim pozitif, ben negatif çıktım. Detayları anlatacağım okumak isteyene. Karantinadayız ve durumumuz daha iyi çok şükür. Ama testlere güven olmadığının kanıtı, doğru zamanda test vermek gerekiyor.

Cumartesi günü eşimin ateşi çok yükseldi, yataktan kalkamayacak düzeye ulaştı ne yapsak düşüremedik ve migreni de var diye baş ağrısından duramadı. Boğaz ve vücut ağrısı da eşlik ediyordu. Cumartesi gece acile gittik, test almadılar ağrı kesici iğne vurdular eşim rahatladı eve geçtik.
Pazar günü halsizlik ve boğaz ağrısı vardı ama şiddetli değildi. Hafif öksürük de başladı, pazartesi işe gitmedi test vereceğim diyerek, bende bir belirti olmadığından işe gittim geldim pazartesi saat 14.30 gibi test vermeye gittik. Hastaneye giderken bende de büyük kırgınlık ve hafif ateş yükselmesi başladı, tedbir için ben de test vereyim dedim. Eşimin durumu iyiydi benim kötüleşiyordu aynı anda test verdik. Eve geçtik benim ateşim 39’lara ulaştı, baş ağrısı boğaz ağrısı kırgınlık üst düzeye çıktı. Sonra sonuç geldi eşim pozitif ben negatif. Eğer temaslı yazdırmasak ertesi gün okula gitmem gerekiyordu yani. 🙂 Neyse ki temaslı yazdılar ve karantinaya girdik. Salı sabah semptomlarım devam ediyordu, eşimin sadece öksürük kaldı. Pozitif olan o olmasına rağmen evde yatan hasta benim. 😀 Dün bir tane parol içtim, güzel beslenip bol dinlendim vitamin takviyesi falan aldım şu an hafif belirtiler dışında iyiyim. Semptomlarımızın sırası bile aynı olmasına rağmen ben hastalığın başında test verdiğim için negatif çıktı.

Kısacası test verdiğinizde negatifse çok da güvenmeyin tekrar test verin semptomlar devam ediyorsa. (2 biontech vardı ikimizde de, hatırlatma dozlarını olmamıştık)

#covid19 #omicron #test #pozitif #ateş #korona

BeğenFavori PaylaşYorum yap