Gecenin 2 sinde alın bu bilgiyle napıyosanız yapın 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Dejavu @dejavu

  Standarttaki bütün anma değerlerini üzerinde görebilmek güzel. Keşke bu tip bütün ürünler için böyle bir gösterim zorunlu olsa. (Mühendis kafası 🙂 )

 • arandur @arandur

  Açıklama yetersiz; hangisi yazma, hangisi okuma hızı belli değil.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Geçen gün 3-4 tane micro SD card aldım. elimdekileri ve yeni aldıklarımı test ettim. Hepsi C10 standardını karşılıyor. Ancak okuma olarak 😀 Hiç biri yazma hızında uhs3 e ulaşamıyor.

  Hi level olanlar usb2 kart okuyucu ile biraz yüklenince ısınıp yandı.
  8 senelik sandisk ile en yeni sony benzer hızlar veriyor. Sony alırken site açıklamasına 40mb/s yazmış. Gelen üründe 100mb/s yazıyor. Ama testlerde 40 çıktı.

  Bu tip ürünlerde lexar almak lazım. 40 mb üzeri hızlar da pek gerekli değil aslında.

  • Root61 @root61

   Nasıl gerekli değil ya. Gerekli gerekli😀. Boyutlar oldukça arttı. 256gb kartı 10mb/sn ile doldurmak nere 90mb/sn ile doldurmak nere yani😀.
   Üstünde yazan hız genelde okuma hızı oluyor. Çakallar hep en yükseğini yazıyor🤬. Üstte fotoğrafta paylaşılan "Uhs Speed class" daki hızlar minimum sıralı yazma hızları. Yani kartın üzerinde u1 yazıyorsa minimum 10mb/sn ile sıralı yazmakta demekte. U3 yazıyorsa minimum 30mb/sn ile yazmakta demek vs.
   Samsung evo plus ile Sandisk extreme serileri sıcaklığa ekstra dayanıklı.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @root61 Şöyle açıklayayım. Cihaza takılı olarak duran bir kartta büyük farklar olmaz. mesela cep telefonuna taktın hiç sökmüyorsun. 40mb/s yeter. Ama sürekli dosya aktardığın bir ortam varsa iyisinden bir kart okuyucu ve hızlı kart hayat kurtarır. Ben Müzik çalara bağladım. toplamda 150gb kadar flac müzik attım. Olay kapandı. Artık kart UHS3 olmuş class10 olmuş fark yok.

   Bu arada fazla hızdan zarar gelmez. aynı paraya daha hızlısı varsa onu almak lazım.

   Bence bu tip konular tam boy SD cardlarda daha önemli. DSLR makinada hızlı kart ile daha çok ard arda çekiliyor.

  • seda @seda

   @ilkercom Bahsettiğiniz gibi DSLR ile mb bazında yüksek veri aktarımı gereken bir çekim yapacaksanız
   kartın yazma hızı yavaşsa ve örneğin 4K video çekiyorsanız, makina hata veriyor gelen tüm verileri kaydedemediği için.
   Benim deneyimime göre.

  • Root61 @root61

   @ilkercom Ne yaptığınıza bağlı olarak mobil cihazınızda da fark eder. Misal ben tablete taktım. Torrentleri microsd karta indiriyorum. Class 10 olunca indirmekte sorun yok ama aynı zamanda kart üzerindeki bir videoyu oynatmaya kalkınca çok yavaşlıyor. Şimdiki cihazların alayı da 4k video çekiyor(8k çekenleri de var. ). Haliyle class 10 yetmez. Her türlü fark eder yani😀.

 • Alptekin @alptekinck

  bu bilgi bizim çok işimize yaradı 🙂