Günlük yağış animasyonunda İstanbul'a maksimum yağan kar bu kadar. Turuncu, kırmızı, bordo renk geçişleri olmuyor. Az bir şey yağıp gidecek gibi boş yere panik yaptılar. Sırf geçen seferki gibi olmasın bakın devlet olarak görevdeyiz demek için sağı solu tatil ettiler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat Duran @firat_duran

  Yapmasalar ve kar yağsa kfkfkrkfkfkdkdmdme diye konuşurlar.
  Yapsalar ve kar yagmasa da jdjfkrkrkrkd diye konuşurlar.

 • İbrahim Genç @miharbi

  Nereden bakıyorsunuz böyle detaylı?

 • HavayıSüzenAdam @hsa

  Cumartesi günü gelmesi beklenen mezosiklon ile alınan kararlar oldukça doğru. Ayrıca sadece kar değil, beraberinde rüzgar fırtınası da var. Model verilerindeki yağış tahminleri ile birebir hayattaki yaşanacak değerler ne kadar farklı olduğunu gösteren çok akılda kalacak bir kar yağışlı sistem geliyor. Yaşayıp görelim efenim. Sistem sonunda kararlar abartılı kalmış olursa, gelip burada yanıldığım için özür de dileyeceğim. 😀

  • HavayıSüzenAdam @hsa

   Geçtiğimiz ocak ayında, 24 Ocakta yaşanan yoğun kar yağışından 3 gün önceki model verisi. Ortalama 15 cm civarı veriyordu. Bu modellerin çalıştırmasında İstanbul üzerinde bir yazılımdan kaynaklı hata var. O yüzden oldukça az gösteriyor. Yine aynı şekilde.

   Şöyle anlatayım, İstanbul'un kuzeyinde morlar (çok aşırı kar 😀 ), hemen İstanbul'u geçip güneye bakarsanız yine orada o renkler var. O arası mavi (yani daha az kar yağışını temsil ediyor). Ama modellerin çözünürlüğünden dolayı bu hata oluyor. İstanbul'un kara yüzeyini düzgün algılayamıyor. Birçok kez tecrübe ettik bunu. Bakalım neler olacak bu sefer.

   *Harita eski bir sisteme ait arşiv görselidir.