#SANDISK #ototeyp

Merhaba arkadaşlar aracımın oto teybinde kendi müziklerimi dinlemek için hafıza kartı kullanıyordum fakat hafıza kartını her seferinde takıp çıkarmak beni zorluyordu internetteki araştırmalarım sonucunda sandisk cruzer fit 32 gb lık modelini 54 tl ye amazondan satın aldım içine müziklerimi attım arabımın teybimine taktım bu arada arabamın teybi kontağa bağlı neyse kontağı çevirip teybi çalıştırdım müzik bölümüne girdim çalışıyor problem yok gibiydi fakat kontağı kapatıp tekrar açtığımda teyp olarak olarak radyoya geçiyor hafıza kartında böyle bir problem yoktu kontağı kapatıp açsam bile müzik kaldığı yerden devam ediyor üstelik otamatik olarak radyoyu açtığı zaman müziklere girmek istediğimde disk yok uyarsı veriyor flash diski tekrar çıkarıp taktığım zaman aktif oluyor neden olabilir acaba bilğiniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hüseyin H. @hsynn

  Biçimlendirmesi fat32 değil mi? Aynı sorun değil ama bir ara benim arabada okumuyordu meğer usb biçimlendirmesi fat32 olmalıymış.

  • ozk37 @ozk37

   Yok baktım oraya fat32 yazıyordu işin garip tarafı düzgün çalışan hafıza kartının biçimide fat32 aynı biçim ama USB flash diskte sorun çıkıyor anlamadım birde bende Sandisk cruzer blade var onu hem fat32 hemde NTFS formatında denedim onu hiç okumuyor yarın müşteri hizmetlerini arayıp sorayım bari

 • Coppermine @coppermine

  Çok basit bir mantık yürütüyorum ama teybinizde, bilgisayardaki boot sıralaması gibi bir sıralama var gibi anlaşılıyor. Örneğin çalıştığında sırayla, CD>Hafıza kartı>Radyo>USB portu gibi bir sıralama ile kaynaklara bakıp çalıştırıyordur. USB portunu, radyonun önüne almanız mümkün olur mu bilemiyorum. Belki servisi biliyordur.