HGD 2022/09 dinlerken bir yandan reddit'e bakıyordum. Tam muhabbetin üzerine denk geldi. Gerçekten firmaların suni/gerilla reklamcılığı ve bir yandan da aşırı bilinçsiz tüketicilerin hareketleri yüzünden internette puanlama ve yorum olayı neredeyse bütün ciddiyetini bitirdi benim gözümde. Son zamanlarda hiç alıcı yorumuna bakmadan aldığım birkaç ürün olsa da Aliexpress gibi yerlerde görsel içeren yorumlara hala ihtiyaç duyuyorum, aksi takdirde satıcının aşırı cilalı koyduğu bilgisayarla yapılmış görseli ürünün gerçek fotoğrafı gibi kabul etmem gerekiyor. Ürün inceleme sitelerine de güven duymak çok kolay değil. RTINGS gibi aşırı detaylı ve matematik ile ürün inceleyen daha çok yere ihtiyaç var. Daha farklı ürün kategorisi ve test metodolojilerinin olduğu internet siteleri gerekli gerçekten de.

Bir de benim incelemelerimin reklam olduğunu iddia eden garip insanlar vardı. Ne yaparsan yap adamı inandıramazsın. LP ve MG de birçok defa bahsetmişti bu durumdan. Gidip kendi paranla aldığın ve faturası olan bir ürünü gerçekten sevip insanlara anlattığında illa bir şekilde senin para aldığını iddia ediyor birileri. Tam tersinden düşünürsen de o ürünü beğenmediğinde rakip firmadan para aldığını iddia ediyor. Günün sonunda cebinden çıkan para senin paran, senin harcaman. Başkası için de bu argüman alçakgönüllülük şovu olarak görülüyor. Açıkçası şöyle bir itirafta da bulunabilirim: Benim de mesela TeknoSeyir'de bir firmanın satış temsilcisi vs. olduğunu düşündüğüm kullanıcılar oldu, oluyor, zira bazı ürünleri övmenin ötesinde hareketler yapılıyor. Ürün eleştirisini kişiye hakaret olarak algılaması da cabası. Bir tek referanslı link verilmediği kalmıştı derken... oh wait 😅. Yine de ben elimde bir kanıt olmadığı için durduk yere "sen bir sahtekarsın!", veya "sen bu ürünleri inceleme ismi altında satıyorsun!" tarzı bir yorum yapmıyorum çünkü ben bir maymun veya papağan değilim ve düşünmeden hareket etmiyorum.

https://www.reddit.com/r/headphones/comments/t8qmms/kz_paying_peoplebots_to_make_them_not_look_so_bad/

#HaftalıkGündemDeğerlendirmesi #Reddit

Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2022/09

TeknoSeyir editörlerinin haftalık teknoloji gündemi değerlendirmesi.00:00 - Giriş03:12 - Rusya-Ukrayna savaşının teknolojiye yansımaları. Oyun firmaları görü...
BeğenFavori PaylaşYorum yap