Bir şey danışacağım. Turkcell satışçı arkadaş bana bunu pazarlıyor. Ama söyleminde şöyle bir tutarsızlık var. 6 GHz zte modem takacağım, 6 GHz bağlanırsan paket hızının 2-3 katını alacaksın diyor ısrarla. Teknik olarak mümkün olmadığını düşünüyorum ama çocuğa laf anlatamıyorum. Paket özelliklerinde bağlantı 20 Mbps. İlk ay 100 Mbps. yazıyor. O dediğin hızları ilk ay görürüm, sonrası max.20 alırım diyorum hayır benim vereceğim modemle iki kat hızlı bağlanacağımı iddia ediyor ısrarla. Ne ayaktır şimdi bu. 90'lardan beri internetteyim, silkelemeye mi çalışıyor? Benim bilmediğim bir durum mu var yoksa?

https://m.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/fibere-giris-paketi-kampanyasi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fatih @fatihy

  Yalan dolan hepsi, milleti böyle kandırıyorlar işte, buna benzerini Superbox da yapıyorlar.

 • Mr.Bell @mr-bell

  90' lardan beri internette olduğunuz için zaten siz doğrusunu biliyorsunuz 🙂
  Öyle router takmayla olsaydı bu işler, şapka takan pilot olurdu. Ben bu durumun olmayacağını ve sizin 20 mbps kullanmaya devam edeceğinizi düşünüyorum ilk ay sonrasında zira şartlarda böyle yazıyor zaten.
  Arkadaşınız kota doldurmaya çalışıyor muhtemelen.

 • RMD @rmd

  o zaman ben eve gelen internet hattına 25 gbps destekli switch takayım hızım katlansın 😀 bunlar nasıl böyle kolayca yalan söyleyebiliyor şaka gibi merdiven altı firma da değiller ki

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Satış temsilcilerinin, bilgisi olmuyor. Farklı bir bilgi ile karıştırmıştır. Silkelemede yapıyor olabilir. Superonline bulunduğun bölgede iyiyse, 20 mbps Fiber, işini görecektir. 35 mbps vdsl yerine 20 mbps Fiber interneti tercih ederim.

 • MH. @mhcycle

  Tofaşa mercedes amblemi takarsam ona benzer gibi olmuş satış elemanın olayı

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Ben artniyetli olduğunu düşünüyorum. Yerinizde olsam arar süperonlineı şikayet ederdim bence dolandırmaya çalışıyor.

 • faati @faati

  Merhaba, Superonline satışçıları da , müşteri hizmetleri de teknik açıdan çok zayıf. 100mbps fiberde kullandığım internette yaşadığım yavaşlık kopma nedeniyle haftada bir arıyordum. kabloyla bağladığım cihazlarda bile 100ü bırakın 80 bile alamıyordum. hatta playstationda yaşadığım hız sorununa bilgisayarın ağ ayarlarını değiştirerek çözülür diyeni bile çıkmıştı.

  Fakat cihaz değişince hızınız artar dedikleri gerçekten doğru. çünkü fiber için verdikleri huawei routerlar çok aşırı kötü. şimdi yeni verdikleri wi-fi 6 ürünler gerçekten kullanımı olumlu etkiliyor. paket hızınızın üstünü alamazsınız ama kesinlikle paketinizi tam kullanırsınız. eğer fiyat uygunsa tavsiye ederim.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Pahalı olan modemi vermeye çalışıyor yaptığı bu sadece. Söylediği hızlanma olayı, olsa olsa kablosuz bağlantı için modem ile mobil araçlar arasındaki hızda olur. Ama (Superonline) sunucu ile modem arası fix (örneğin) 25 MBit/s olacağından internetin genel hızında bir değişiklik olmayacaktır.