Merhaba arkadaşlar
2 adet cep telefonuna ihtiyacım var. Nasıl bir şans ise hemen hemen aynı zamanlarda eşimin telefonu kırıldı. Benim telefon kafayı yedi.
Eşimin telefondan en büyük beklentisi iyi bir kamerası olması. (hem arka hem öm ama arka kamera öncelikli)
Benim beklentim ise büyük ekran ve uzun şarj

M31S alayım diye düşündüm ama bu telefonları daha geçen 3000 civarına almayıp şuan 4000 vermek biraz koyacak gibi. Ne vardı birkaç hafta önce bozulsalar 🙂 Var mı başka bir alternatif öneriniz? Ne yapmalıyım?
Kişi başı maks ama gerçekten maks 4500TL ayırabilirim. (Kredi ile alacağım mecbur)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kortex @kortex

  Amazon’dan m52 alın 120 hz ekran yağ gibi kayıyor. Fiyatı coşmamış nadir telefonlardan biri.

  • Azazil @azazil

   Evet çok güzel telefon ama bütçem yok şuan hiç. Ya 1 ay önce olsa böyle olmazdı ama 2 telefonda tam sıkıştığım dönem de oldu. Bilmiyorum olmazsa onu da alabilirim. Sonuçta param yok. Her türlü kredi ile alınacak. Bir kaç gün daha araştıracağım bakalım. Teşekkür ederim.

  • kortex @kortex

   @azazil 3.5 mm yok haberiniz olsun.

  • Azazil @azazil

   @kortex Bir de kablosuz kulaklık alacağız mecbur o zaman hanıma 🙂

  • kortex @kortex

   @brave @azazil çok bir beklentisi yoksa qcy 7 (kötünün iyisi) alınabilir A101’den 150₺ye aldık biz.
   Telefondan 15w hızlı şarj çıkıyor ama USB to Type c geçen seneki m51 Type c to Type c ve 25w olması lazım. Kutudan hiç kulaklık da çıkmıyor m51’de idarelik çıkmıştı. M51de yanlış değilsem ekstra olarak tof kamera var. Batarya konusunda da kağıt üzerinde bir geriye gitme(biri7000 biri5000) var ama snapdragon 778 pili çok güzel kullanıyor günü rahat rahat çıkarırsınız. En büyük fark 120 Hz ekran tek kelimeyle BA-YIL-DIM bana çok kaliteliymiş gibi geldi. Ağırlık olarak tahmin edebileceğiniz gibi m51 daha ağır uzun süreli kullanımda m52 daha avantajlı. Oyun testi yapamadım ama tahminimce m52 işlemcisinden dolayı daha iyi olmalı (m52 oyunda pil konusunda geriye düşebilir)
   Unutmadan söyleyeyim m51 Sony lens kullanılmış m52 de hangi lens var bilmiyorum. İkisini yan yana koyarak baktım arada fark neredeyse yok gibiydi. M52’de radyo da olmayabilir.

   Samsung geçen sene aşırı dolu m51 yaptı bu yılki m52 teknik anlamda geriye gitmiş gibi görünsede 120 Hz ekran ile benim gönlümü aldı.

   Piyasada m51 yok zaten şu anda aşırı yüksek fiyatlara satılıyor. Fiyat konusunda m52 avantajlı i.
   Kusura bakmayın biraz karışık yazdım otobüste bu kadar oldu.

 • Azazil @azazil

  Tamir işini kendim beceremem. Telefoncu da telefonun ederi kadar para alır muhtemelen. İkimizin telefonu da Xiaomi Mi a1
  Eski telefonlar zaten. Çok da tamirle uğraşmaya değmez gibi. Ha şöyle bişi var beni 1-2 ay daha götürse şimdilik sadece eşime alsam çok rahatlatır ama bakalım. Telefonculara bi soracam. Muhtemelen alacağım cevap abi bunun parçası yok. Onu sipariş edicem dolar, kargo vs vs başlıcak. O yüzden hiç girmek istemiyorum eski bi telefon için o işe de. Bilmiyorum. Kafalar karışık 🙂

 • Azazil @azazil

  @nordre İşten fırsat olursa bi bakacağım.

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  ben kendime Poco x3 pro 6gb / 128Gb modelini aldım. M52 ile arada kaldım ama 5bin TL altı bulamadım. kısa kullanımda x3 pro gayet güzel.

 • qubit @qubit

  @umtk belki akıl verebilir. Geçmiş olsun, bu devirde zor iş.