Herkes bahsetmiş ama demesem olmaz daha geçen aylarda Orçun ile tamirat işimiz oldu, çok ilgiliydi, buranın da en aktif üyelerinden biriydi, severim kendisini, ben banlanmasından bahsetmiyorum, düzgün ve paylaşımı seven birinin siteye küstürülmesini doğru bulmuyorum. Umarım buzlar erir, bunlar hep sitede özel mesaj olmayışından gibi geliyor bana. Uyarı sistemi bildiğim kadarıyla yok, içerikler siliniyor ama neden silindiği hakkında üyeler bilgilendirilmiyor, hep aşina olduğumuz moderasyon sistemlerinde bunun bildirilmesi gerekmiyor mu ? Neyse ben siteye girmeyi seviyorum fakat böyle olaylar canımı sıkıyor ki sitede zaten kaç kişiyiz, kötü niyetli troll adam sayısı da az zaten. Azalmamız bir işe yaramaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali @norego

  7 yıldır aktif üyeyim hala şu Fethiyeli kimdir ve olay nedir bilmiyorum 😀 Biri üşenmeyip anlatırsa sevinirim

 • Batuhan @achfighter

  @norego Siteye cloudflare üzerinden ulaşılmasının sebebi.

 • Rasko @rasko

  @norego Malesef akıl sağlığı yerinde olmayan bir arkadaşımız. Eskiden beri sürekli yeni kullanıcı açıp garip garip paylaşımlar yapıyordu. Bir süre sonra Teknoseyir ve hack işlerini takıntı haline getirdi.
  Bir gece "google klavyemi hackledi" diye 30-40 paylaşım yapmıştı. Yazdıklarından nasıl bir kafada olduğu anlaşılıyordu. Birkaç hafta sonra geri geldi "Arkadaşlar nöbet geçirmişim, hastaneye yattım ilaçlarımı kullandım şimdi iyiyim" diye herkesten özür diledi.
  Bir süre sonra yine ilaçlarını kullanmayı bırakmış olacak ki, "Teknoseyir adminleri pc'mi hackledi" demeye başladı. Bu durumla ilgili diğer teknoloji sitelerinde paylaşımlar yapmaya başladı, youtube'daki bütün yorumlara tek tek cevap yazmaya başladı, video bile çekti. Hatta söylenene göre TS yöneticilerine dava bile açmış.
  Herhangi bir sonuç alamayınca siteye DDos saldırısı yaptırmaya başladı (kesin olmamakla birlikte onun yaptırdığı düşünülüyor).
  Arada bir yeni kullanıcı açıp "bilgisayarımda şöyle bir sorun var, uzaktan bağlanıp çözer misiniz?" diye paylaşımlar yapıyor, allah bilir aklından neler geçiyor.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  @norego anlaşılmamış sevdiğimiz kendi halinde bir arkadaş. Ağır travmaları vardı. Düşük cümleler kurardı. Ancak belli bir süreden sonra ayarı kaçırdı ts bilgisayarıma girdi beni hackledi demeye başladı. Sonrası malum.