#konudışı
Hiç anlayamadığım meselelerden ve anlatacak kimsem olmadığından ötürü sizden fikir almak istedim. 3 aydır konuştuğum bir kız var ilk başlarda her şey güzel gidiyordu fakat sonra 1-2 tartışma yaşadık ve 2 hafta kadar konuşmadık. Geçen gün Instagram'dan takip isteği atmış kabul etmedim mesaj attı neden kabul etmiyorsun vs. diye sonra konuşmadığımız süre boyunca ne yaptın gibi şeyler sordu, ''başka birisi mi var?'' dedi. Hasılıkelâm özlediğimi itiraf ettim o da aynı şeyi söyledi tekrar konuşmaya başladık fakat kız yaşadığımız sorunları pek kabullenmiyor, rahat rahat yaşayalım istiyor. Bi' sorun olduğunu anladığındaysa yazıyor, sorunu öğrenmeye çalışıyor ama öğrenince çözüm için pek uğraşmıyor.
Yaşam tarzlarımız biraz farklı, çoğunlukla ben ilgi gösteriyorum. O pek net olamıyor onu istediğimi biliyor fakat ne kabul ediyor ne reddediyor iş uzadıkça uzuyor. Ben ne yapabilirim bu kızla bir ilişki kurabilmek için? Tavsiyeniz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  Zorlama ile ilerleyen ilişkiler genel olarak bir yerde patlar. Bence oturup net bir şekilde konuşamıyorsan çok uğraşma.

  • n.z @celebi

   Zorlamadan ziyade onun da isteğini görebiliyorum hocam ama bir türlü olmuyor bu kafama takılıyor daha çok.

  • sawgent @sawgent

   @celebi İsteyip istememekten ziyade sorunların çözülmesi için sürekli mücadele edilen ilişkileri kasdediyorum aslında. İlk adım hep erkekten beklenir toplumun yapısı gereği. Anlattıklarından anladığım kadarı ile çözüm için uğraşan da hep sensin ve bundan sonra da sen olacaksın.

 • Zdmr @zdmr

  Benim anladığım, sorunları tartışıyorsunuz ama çözüm bulmadan kapatmayamı çalışıyor.

  • n.z @celebi

   Evet hocam, genelde öyle oluyor maalesef.

  • Zdmr @zdmr

   @celebi Sorunlardan kaçmaya çalışmak, bana göre toz pembe bir hayat kurmaya çalışan insan tipidir. O toz pembe hayat bir gün senin elinle yok edilir, geriye kalan temelsiz bir ilişki olur. Kavgalı gürültülü mutsuz bir ayrılık getirir. Tabi çok seviyor ve istiyorsan profesyonel bir destek alabilirsin. Burada sadece şahsi deneyim ve fikirlerimizi aktarmış oluruz belkide sizin için yanlış bir yönlendirme olabilir.

  • n.z @celebi

   @zdmr Çok teşekkür ederim hocam, bu dediklerinizi dinleyeceğim...

 • Ali Pektaş @alipektas

  Basit gelebilir lâkin burada yazdığınızı aynen karşınıza alıp ona söylemenizi tavsiye ederim. Düm düz söyleyip "bu işi artık adam akıllı konuşup netleştirelim ve ona göre devam edelim ayrı ayrı ya da beraber" deyin. Bahsettiğiniz gibiyse zaten bunu duyunca da birkaç kaçma konuyu kapatma girişiminde bulunabilir, sabırla onları bertaraf edin. Yine devam ederse artık yol mu verirsiniz kendinize öyle biriyle devam etme cezası mı size kalmış.

  • n.z @celebi

   Bunu yaptım aslında ama ne kabul ediyor ne reddediyor, sorun da burada başlıyor daha çok.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @celebi Sizde de kararsızlık olabilir. Kararlı olursanız karşıdaki bir yere kadar konuyu dağıtabilir. Bence karşıya o kararlı duruşu gösteremediğiniz için de biraz ciddiye alınmamış olabilirsiniz. Kabalık yapmadan gerekirse vurgu ve hafif ses yükseltmeyle ciddiyete davet edin derim. Ben öyle durumlarda en fazla 3 hamle sonra karşıdakini ciddileştiriyorum. Öyle dağıtma taktiği falan yemiyor bende kolay kolay. Bazı insanlar sorundan kaçar, bilhassa kadınlar baş edemeyeceğini düşündüğü her sorundan bu şekilde kaçmaya çalışır. Öyle bir durum anladığım kadarıyla. Öyleyse buna müsaade etmemeye bakın.

  • n.z @celebi

   @alipektas deneyeceğim hocam, sağ olun 🙂